کد خبر : ۲۵۷۵۰
تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیرکل محیط زیست عنوان کرد؛
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: محیط زیست هیچ تضادی با توسعه و صنعت ندارد به این شرط که توجبه اقتصادی داشته باشد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: محیط زیست هیچ تضادی با توسعه و صنعت ندارد به این شرط که توجبه اقتصادی داشته باشد.

رضا جزینی‌زاده ز در همایش هم‌اندیشی و تعامل محیط زیست و دوستداران طبیعت مشارکت مردم را در حفظ محیط زیست موثر و مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: در گذشته به‌دلیل عدم مشارکت مردم، کسانی وارد شدند و طبیعت را به چالش بردند، این اشتباه ما بود و باید برای آینده برنامه‌ای متفاوت داشته باشیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با بیان اینکه توانمندسازی مردم و جوامع محلی می‌تواند به محیط زیست کمک کند، گفت: با گسترش شهرنشینی و رفتن جامعه به سمت صنعتی شدن، تنها راه نجات محیط زیست، توانمندسازی جوامع محلی و مردم است و آنها هستند که می‌توانند به حفظ محیط زیست کمک کنند.

وی افزود: محیط زیست امانتی است برای نسل‌های آینده اما شرایط طوری پیش می‌رود که حتی جوابگوی دوران خودمان هم نیستیم، این به جناح‌بندی‌ها و سیاسی‌کاری‌ها بر می‌گردد، محیط زیست را نباید جناح‌بندی کرد چراکه این حوزه متعلق به همه است.

جزینی‌زاده سازمان محیط زیست را خارج از جناح‌بندی‌های سیاسی دانست و ابراز داشت: ورود مردم در هر زمینه‌ای بسیار مهم است چراکه بدون مشارکت آنها هیچ کاری انجام نمی‌شود، حتی اگر پیشرفته‌ترین ادوات سخت‌افزاری را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه محیط زیست با توسعه و صنعت هم‌خوانی دارد، گفت: سازمان محیط زیست هیچ تضادی با توسعه و صنعت نداشته و ندارد به شرط اینکه توجیه اقتصادی داشته باشد.

جزینی‌زاده عنوان داشت: آب‌های تجدیدپذیر کشور ما ۸۸ میلیارد متر مکعب است و ما‌ اکنون ۹۸ میلیارد متر مکعب برداشت کرده‌ایم که اگر می‌خواستیم با استاندارهای جهانی پیش برویم، باید ۳۵ میلیارد متر مکعب مصرف می‌کردیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان تصریح کرد: امروزه ریزگردها، خشونت‌های اجتماعی، طبیعت، آب، افسردگی‌ها و سرطان‌ها امنیت ما هستند و به شدت جامعه را تهدید می‌کنند که باید با حضور مطالبه‌گرانه مردم رفع شوند.
منبع: فارس
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار