کد خبر : ۲۵۷۸۲
تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۲
تعداد نظرات: ۳ نظر
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
انارکی‌ محمدی عنوان کرد:
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از تداوم کشت محصولات کشاروزی آب بر انتقاد کرد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از تداوم کشت محصولات کشاروزی آب بر انتقاد کرد.

احمد انارکی‌ محمدی با تاکید بر مدیریت بهینه آب در کشور گفت: جهان با تغییرات اقلیمی روبرو شده و کشور ما نیز در سال های اخیر با خشکسالی های پی در پی مواجه شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بیشترین آب تجدید پذیر منابع آبی کشور، استفاده شده این در حالی است که کشورهایی که 40 درصد آب تجدید پذیر خود را مصرف کنند به مرحله بحران آبی می رسند.   

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 80 درصد منابع آب تجدید پذیر کشور استفاده شده است، افزود: بدیهی است در بخش منابع آبی، کشور با بحران روبرو بوده بنابراین باید برنامه ریزی جدی برای مصرف بهینه آب صورت گیرد.

تداوم کشت محصولات باغی و صیفی جات محلی از اعراب ندارد

وی در ادامه تصریح کرد:بحران آب یک مسئله جهانی بوده است، بنابراین ادامه کشت محصولات باغی و صیفی جات آب بر در کشور غیرمنطقی است.

انارکی محمدی تصریح کرد:در سال های گذشته به موضوع تغییر کشت توجه شده و از آبیاری تحت فشار و سیستم های گلخانه ای در بخش کشاورزی استفاده شده است اما باید پذیرفت این اقدامات کافی نیست.

صادارت هندوانه همان صادارت آب است

وی ادامه داد: متاسفانه ادامه کشت و صادرات محصولاتی مانند هندوانه در واقع به نوعی صادرات آب بوده این در حالی است که صادرات آب با توجه به کمبود منابع آبی غیرقابل توجیه است.

انارکی محمدی تصریح کرد:وزارت جهادکشاروزی باید به موضوع  و سیاست کشت های جایگزین توجه بیشتری کند و با فرهنگ سازی مانع تداوم کشت محصولات  آب بر در کشور شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:اگر از کشاورزان که بطور سنتی سال ها محصولات کشاروزی، آب بر تولید کرده اند، حمایت واقعی برای تغییر کشت نشود با دستورالعمل نیز نمی توان در این زمینه تغییر ایجاد کرد.
نویسنده:
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
رامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۲
0
0
کشاورز چشمش به بازار آینده است و رقابت پذیری محصولات در تولید و بازار کشتش را تعیین می کند . کدام فرد حاضر است درآمد های میلیونی محصولی را با ضرر محصول دیگری عوض کند؟
محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۳
0
0
کشورها آب را با هزینه سنگین بسته بندی و غنی سازی جهت تامین آب مصرفی به فروش می رسانند . حالا اگر محصولی بدون این هزینه های سنگین و بدون میلیاردها یارانه و بلاعوض حمایتی دولتی سالیانه ، تامین کننده بخشی از نیاز آبی جامعه خصوصا در فصل پر تنش گرم و خشک بود آن هم با فواید فراوان دیگری ، باید به دید هرز آب نگاه شود . مشکل ما در مدیریت تولید است که دامن گیر همه تولیدات کشور است .
زمانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۵
0
0
یکی شکار پرنده های مهاجر را اشتغال استانش می بیند . یکی با دیدن آبداری محصولی ، خود محصول را متهم به هدر دادن آب می کند . یکی چاه های غیر مجاز را اشتغال می بیند . یکی سیب و گلابی استانش را در مجلس می خورد تا سیب استانش به فروش برسد . یکی محصول مشابه خارجی را به آلودگی متهم می کند تا محصول استانش به فروش برسد . دولت هم اسم طرح ها را عوض می کند و با اسم و رسم جدید اجرا می کند و عامل همه مشکلات را در شخص رئیس دولت قبل از خود می بیند .
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها