کد خبر : ۲۵۷۹۷
تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس،گفت: رشد قارچ گونه موسسات مالی واعتباری باید با نظارت جامع توسط بانک مرکزی متوقف می‌شود اما متاسفانه این مهم به نحو مطلوب انجام نشده است.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس،گفت: رشد قارچ گونه موسسات مالی واعتباری باید با نظارت جامع توسط بانک مرکزی متوقف می‌شود اما متاسفانه این مهم به نحو مطلوب انجام نشده است.

علی بختیاری درباره مسیر پر پیچ وخم مشکلات موسسات مالی واعتباری،گفت:اکثرکسانی که در موسسات مالی واعتباری منابع مالی شان را سپرده گذاری کردند با مشکل روبرو هستند بنابراین برای جبران خسارت مشتریان موسسات مالی و اعتباری باید این گونه موسسات سازمان دهی شوند.

عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: بسیاری ازافرادی که منابع مالی شان را دراختیار موسسات مالی و اعتباری گذاشتند هم اکنون برای تامین اقتصاد معیشتی شان با مشکلات اساسی  روبروهستند.

نماینده مردم بافت، رابرو ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی،افزود: بی‌اعتمادی به مسئولین با عملکرد نامناسب موسسات مالی و اعتباری نمی تواند خبر مناسبی برای اقتصاد کشور تلقی شود و این درحالی است که درمرحله اول دولت باید دارایی ها اعم از املاک  و وجوه نقدی  موسسات مالی و اعتباری را ارزیابی کند و سپس  برای تعیین تکلیف موسسات مالی و اعتباری اقدام کند.

 وی ادامه داد: بانک مرکزی می تواند با ترسیم خط اعتباری وضعیت سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری  ساماندهی  کند، زیرا  معیشت شهروندان درگیر مشکلات اقتصادی شده است.

 نماینده مردم  بافت در مجلس افزود: قوه قضاییه در حال بررسی  میزان املاک و دارایی های موسسات مالی و اعتباری است بنابراین  پس  از اعلام  و حکم قوه قضاییه بانک مرکزی می تواند با تدابیراقتصادی  وجوه مالی شهروندان  را  بازگردادند.

 وی با بیان اینکه رشد قارچ گونه موسسات مالی واعتباری باید با نظارت جامع توسط بانک مرکزی متوقف می‌شود،گفت: بانک مرکزی باید ازبدو تاسیس  موسسات مالی و اعتباری  غیر مجاز را از مدار سیستم بانکی حذف می‌کرد.

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس، یادآورشد: ورود بهارستان به ساماندهی موسسات مالی و اعتباری مناسب و کاربردی بوده است  زیرا مجلس شورای با ابزارنظارتی  از  جمله  تذکر  و سوال  از مسئولین ذی ربط  در پی احقاق حق  و حقوق شهروندان اهتمام ویژه ای داشته است.

خانه ملت
نویسنده:
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۲
0
0
اگر بانک مرکزی در قضیه کاسپین دخالتی نداشت مجبور نبود برای توجیه افکار عمومی دهها دروغ خانمانسوز و اعصاب خردکن بگوید و حتی سپرده گذار در شعب رسمی کاسپین دارای قرارداد رسمی با مهر و امضا کاسپین به دروغ سپرده گذار تعاونی منحله فرشتگان در سال 93 بنامد. الان دیگر تقریبا برای عموم مردم حتی از اقشار فرهیخته چون هنرمندان و اقتصاددانان و سایر مردم دروغهای بانک مرکزی و ظلم این بانک به سپرده گذاران مظلوم و بیگناه کاسپین روشن شده است و این بانک برای حفظ اعتبار نظام مالی کشور چاره ای جز احقاق حق سپرده گذاران ندارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها