کد خبر : ۲۵۸۱۵
تاریخ انتشار : ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
کمالی پور در تشریح نشست کمیسیون قضایی مجلس:
عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: در این نشست لایحه قانون تجارت باقی مانده از مجلس هشتم مورد بررسی قرار گرفت.
عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: در این نشست لایحه قانون تجارت باقی مانده از مجلس هشتم مورد بررسی قرار گرفت.

یحیی کمالی پور در تشریح دستور کار نشست دوشنبه 22 آبان کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت: در نشست امروز کمیسیون، لایحه مربوط به قانون تجارت با حضور نماینده شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت، این لایحه در دوره هشتم  به مجلس ارسال و با استناد به اصل 85 قانون اساسی برای رسیدگی به کمیسیون قضایی ارجاع شده است.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد درمجلس شورای اسلامی، افزود: لایحه پس از تصویب درمجلس به شورای نگهبان ارجاع شده است، اما شورای نگهبان ضرورت اصل 85 را نپذیرفته و پس طرح ایراداتی لایحه را مجدد به مجلس ارجاع داد؛ اما از همان دوره کش و قوس ها درخصوص بررسی این لایحه ادامه پیدا کرده و درمجلس نهم نیز بررسی این لایحه به نتیجه نرسیده است.

وی تاکید کرد: بنابراین در این جلسه اعضاء کمیسیون پس از بحث های لازم مقرر کردند با پذیرش ایراد شورای نگهبان این لایحه به صحن علنی مجلس ارجاع و درصحن مورد رسیدگی قرار گیرد، یعنی درصورت وجود ابهام و ایراد با دستور صحن مجلس به کمیسیون قضایی ارجاع شود.

عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، افزود: درنشست امروز همچنین با حضور رییس دیوان عدالت اداری گزارش عملکرد این نهاد مورد بررسی قرارگرفت، ضمن اینکه نمایندگان ایرادات و نواقص موجود دراین حوزه را نیز طرح کردند؛ با توجه به آمار ورودی پرونده ها به دیوان و ضرورت اصلاح قانون این نهاد، انتظار می رود که قوه قضاییه این موضوع را سریع به کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ارجاع دهد.


خانه ملت
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها