کد خبر : ۲۵۸۳۷
تاریخ انتشار : ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳
تعداد نظرات: ۳ نظر
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
پیگیری گفتار نو پیرامون شایعه ای که مرغ فروشان را عاصی کرده است؛
تعدادی از شهروندان از کاهش وزن مرغ منجمد بعد از باز شدن یخ آن گلایه کردند و علت آن را اضافه کردن آب در هنگام بسته‌بندی و درنهایت یخ زدن آن می‌دانند.

گفتارنو/ گروه جامعه:

تعدادی از شهروندان از کاهش وزن مرغ منجمد بعد از باز شدن یخ آن گلایه دارند و علت آن را اضافه کردن آب در هنگام بسته‌بندی و درنهایت یخ زدن آن می‌دانند که باعث می‌شود مرغ منجمد در هنگام مصرف با کاهش وزن بیش از 100 گرمی مواجه شود.

 این موضوع را از تعدادی صنوف مرغ فروش در سطح شهر جویا شدم که یکی از فروشندگان با ناراحتی پاسخ داد: برخی مردم یک موضوعاتی را مطرح می‌کنند که بی‌پایه و اساس است، به‌عنوان‌ مثال در مورد کاهش وزن مرغ منجمد در زمانی که یخ آن باز می‌شود بارها مراجعه کردند و اتهام کم‌فروشی را به ما می‌زنند. ما هم پاسخ می‌دهیم که به ما ربطی ندارد؛ ما مرغ را خریده‌ایم و بر اساس قیمت مصوب هم می‌فروشیم.

کاهش وزن مرغ منجمد در هنگام مصرف صحت ندارد

 مدیرکل امور پشتیبانی امور دام استان کرمان این موضوع را کاملاًرد نکرد، اما گفت: در خصوص آنچه اداره کل پشتیبانی امور دام استان کرمان توزیع می‌کنداین موضوع مطرح‌شدهصحت ندارد.

مهدی بنی اسدی امروز چهارشنبه در گفت‌وگو با گفتار نو تأکید کرد: این موضوع مطرح‌شده و اینکه آب در مرغ و در مرحله بسته‌بندی باقی بماند و باعث افزایش وزن مرغ شود در خصوص آنچه این اداره کل توزیع می‌کند و در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌گیرد به‌ هیچ‌ عنوان صحت ندارد.

وی ادامه داد: شاید مواردی خارج از توزیع پشتیبانی امور دام باشد که باید از دستگاه‌های مربوط پیگیری کنید.

وی تشریح کرد: پشتیبانی امور دام در هر کشتارگاه یک ناظر دارد و بر کار کشتارگاه تا مرحله انجماد نظارت و گزارش‌ها را ارسال می‌کند و این مرغ منجمد که توسط این اداره کل توزیع می‌شود دارای کد کنترل کیفیت است و مردم از این بابت مطمئن باشند.

بنی اسدی در ادامه با توضیح خطوط کشتارگاه و بسته‌بندی و انجماد مرغ اضافه کرد: یک اتاق در کشتارگاه‌ها مجهز به خط‌های آبچک وجود دارد که باعث تخلیه کامل آب از درون مرغ می‌شود و در نهایت بسته‌بندی صورت می‌گیرد.

بنی اسدی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: با شروع ماه‌های محرم و صفر تقاضا برای مرغ گرم کاهش پیدا کرد و شرایط مازاد مرغ به وجود آمد که اکنون یک ماه خرید شروع از سوی این اداره کل شروع‌شده و تا کنون 320 تن مرغ منجمدخریداری و در سردخانه‌ها ذخیره می‌شود و در ایام پایانی سال و عید نوروز تقاضا افزایش پیدا می‌کند و عرضه انجام می‌گردد. 

وی گفت: مرغ منجمد هر کیلو 5800 تومان به واحدهای صنفی فروخته می‌شود و آن‌ها مجاز هستند تا هر کیلو مرغ منجمد را باقیمت 6200 در اختیار مصرف‌کننده قرار دهند.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان کرمان قیمت هر کیلو مرغ زنده را 4500 تومان و قیمت هر کیلو مرغ گرم برای مصرف‌کننده را 7150 تومان عنوان کرد و افزود: این قیمت‌ها توسط کمیته قیمت‌گذاری بروز می‌شوند.

شکایت از مرغ فروشی‌ها در برابر صنوف تره و بار بسیار ناچیز است

کارشناس بازرسی سازمان صنعتٰ معدن و تجارت هم گفت: کاهش وزن مرغ تا یک اندازه را امری طبیعی دانست و خاطرنشان کرد: شکایت‌های بسیار اندکی از مرغ فروشی‌ها به بازرسی می‌رسد و در برابر شکایت‌هایی که از صنوف میوه و تره‌بار داریم بسیار ناچیز است.

امین شاهین در گفت‌وگو با گفتار نوبابیان اینکه تاکنون شکایتی در خصوص مرغ منجمد و کاهش وزن آن در هنگام مصرف دریافت نکرده‌ایم، اظهار کرد: به‌ هر حال بعد از شکایت،مأمو ربازرسی به‌صورت نامحسوس پیگیر موضوع می‌شود و در صورت تخلف ارزش ریالی پرونده تعیین و به تعزیرات حکومتی ارسال می‌گردد و بر مبنای آن ارزش ریالی، رئیس شعبه رأی صادر می‌کند.

وی بیان کرد: در خصوص چنین پرونده‌های کم‌فروشی یا گران‌ فروشی پرونده‌هایی با ارزش ریالی از  یک‌میلیون ریال تا 20 میلیون ریال تشکیل می‌شود.

این مسئول از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف شکایت خود را از طریق سامانه 124 به بازرسی این سازمان اطلاع دهند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
احمد رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
0
0
سلام
تازه من دیدم و شنیدم که مرغ های منجمد رو به جای مرغ تازه میفروشن
لطفا پیگیری کنید
حسن زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۵
0
0
لطفا در مورد قیمت تخم مرغ هم گزارش تهیه کنید
الک الکی خیلی گرون شده
جواد احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۵
0
0
با سلام و خدا قوت
لطفا پیگیری کنید که قیمت مرغ و تخم مرغ الان چرا این قدر گرون شده؟
اصلا فروش مرغ منجمد به جای مرغ گرم رو که همه میدونن و این دیگه حقیقت داره و شایعه نیست
نام:
ایمیل:
* نظر: