کد خبر : ۲۶۰۰۱
تاریخ انتشار : ۰۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
جانشین ستاد بازسازی عتبات کرمان خبر داد؛
جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان گفت: با دوخت پته برای مضجع شریف و مطهر حضرت ابوالفضل (ع) کار بانوان پته‌دوز در ستاد بازسازی عتبات عالیات کرمان پایان گرفت.
جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان گفت: با دوخت پته برای مضجع شریف و مطهر حضرت ابوالفضل (ع) کار بانوان پته‌دوز در ستاد بازسازی عتبات عالیات کرمان پایان گرفت.

به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان، عبدالحسین رحیمی در جمع بانوان پته‌دوز اظهار داشت: بانوان پته‌دوز این ستاد که پیش از این بزرگ‌ترین پته را برای ضریح شش گوشۀ حرم مطهر امام حسین (ع) دوخته بودند با دوخت پته برای ضریح حرم مطهر حضرت ابوالفضل (ع) به کار خود پایان دادند.

وی با تشکر از فعالیت هنرمندانۀ آن‌ها طی سال‌های اخیر بیان داشت: موفقیت‌هایی که مردان رزمنده کرمانی در دوران دفاع مقدس و پس از آن در صحنه‌های دیگر انقلاب اسلامی کسب کردند، مرهون زنانی است که آن‌ها را در راه خدمت به اسلام و اهل بیت (ع) تشویق و ترغیب کرده و می‌کنند.

رحیمی تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس اخلاص رزمندگان کرمان زبانزد همگان بودند و سردار قاسم سلیمانی که این روزها بیش از پیش گُل کرده و مورد توجه است، نماد مردم کرمان است که همه جا با نجابت و خلوص برای خدمت به اسلام، انقلاب و اهل بیت (ع) حاضر هستند.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان ادامه داد: کار بسیار دقیق، فنی و موفق این ستاد در کربلا و حرم مطهر امام حسین (ع) موجب شد، کار بازسازی و مقاوم‌سازی بخشی از حرم‌ مطهر امامین جوادین (ع) در کاظمین و نیز امامین عسکریین (ع) در سامرا را نیز به این تیم بسپارند. 

رحیمی این توفیقات را حاصل اخلاص مسؤولان و کارگران ستاد بازسازی در کربلا دانست و عنوان کرد: اجازۀ کار در حرمین مطهر، دستمزد ائمه اطهار (ع) برای دست‌اندرکاران مخلص بازسازی و مقاوم‌سازی حرم‌های مطهر است.

وی با تشکر از بانوان پته‌دوز افزود: امیدواریم با اتمام پروژۀ ترفیع گنبد حرم مطهر امام حسین (ع) و انتقال آن به کربلای معلا، پته‌های دوخته شده، روی ضریح قرار گیرد و مزد بانوان هنرمند که با ذکر و دعا نسبت به این کار اهتمام ورزیدند در دنیا و آخرت پرداخت شود. 
منبع: فارس
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها