کد خبر : ۲۶۰۶۹
تاریخ انتشار : ۰۸ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
حراست دانشگاه شهید باهنر کرمان همچنان از ورود خبرنگاران به تالار وحدت این دانشگاه برای پوشش خبری جلسات مهم خود با حضور شخصیت های سیاسی کشور جلوگیری می‌کند.
حراست دانشگاه شهید باهنر کرمان همچنان از ورود خبرنگاران به تالار وحدت این دانشگاه برای پوشش خبری جلسات مهم خود با حضور شخصیت های سیاسی کشور جلوگیری می‌کند.

دیروز هفتم آذرماه کرمان میزبان دکتر پزشکیان نایب رییس مجلس شورای اسلامی بود و طبق برنامه از پیش تعیین شده، قرار بود وی در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان و تالار حافظ دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان سخنرانی داشته باشد.

خبرنگار این خبرگزاری برای پوشش این سخنرانی اعزام شدند که متاسفانه مثل همیشه در مقابل درب تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان با چند نفر از نیروهای انتظامات و حراست دانشگاه مواجه می شوند که از حضور خبرنگاران به تالار جلوگیری می کنند و تنها داشتن کارت دانشجویی را مجوز شرکت در این سخنرانی اعلام می کنند و طی تماسی که با روابط عمومی دانشگاه شهید باهنر کرمان صورت می‌گیرد این مسئول اعلام می دارد که ما مسئول برگزاری این سخنرانی‌ها نیستیم و نمی‌توانیم مجوز ورود برای خبرنگاران و حتی صدا و سیما را صادر کنیم.

آیا این سانسور خبری با تعاریفی که از دانشگاه شده مبنی بر اینکه دانشگاه مرکز فرهنگ، آزادی افکار و بیان است، مغایر نیست؟ آنهایی که فریاد می‌زنند که ما دانشگاهیان در امورات کشور و تصمیم‌گیری‌ها جایی نداریم، آیا اگر اداره کشور به دست دانشگاهیان افتد، با حجم وسیع سانسور خبری روبرو نخواهیم شد؟ آیا فرهنگ اطلاع‌رسانی زیر پای دانشگاهیان له نخواهند شد.

امروز همه می‌دانند که یکی از بازوان توانای هر بخش اطلاع رسانی است. در استان کرمان که بارها به آن لقب اتاق شیشه‌ای داده‌اند، رسانه‌ها در همه جلسات مهم حضور دارند و از کم و کیف اقدامات انتظامی، امنیتی، اقتصادی، اجتماعی و ... مطلع هستند، به‌گونه‌ای که صبح امروزی سه شنبه هفتم آذرماه در کرمان جشنواره قلم و عدالت برگزار شد و دستگاه قضا از اصحاب رسانه‌ که در پیشبرد اهدافشان در جهت کاهش جرایم کمک کرده‌اند تشکر کردند!! اما از سوی دیگر شاهد چنین رفتارهایی در نهادهایی مثل دانشگاه هستیم. آری دستگاه قضا که باید کمترین همکاری با رسانه‌ها به دلیل ماهیتش داشته باشد امروز فهمیده است که رسانه یکی از ارکان مهم جامعه است اما گویا هنوز برخی مسئولین استانی به چنین درکی نرسیده اند

اما با همه اینها جامعه دانشگاهی هنوز نتوانسته است با همه ارکان استان همگام شده و وارد اتاق شیشه‌ای استان شود، جامعه دانشگاهی که باید خود پیشرو این حرکت باشد متاسفانه برعکس عمل کرده و چنین حرکت های در گذشته نیز از سوی دانشگاه های استان انجام شده است

منبع: ایسنا
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها