کد خبر : ۲۶۰۸۱
تاریخ انتشار : ۰۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیرکل میراث فرهنگی استان خبر داد:
مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از ثبت 14 اثر غیر منقول و ناملموس استان کرمان از ابتدای سالجاری خبر داد.
مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از ثبت 14 اثر غیر منقول و ناملموس استان کرمان  از ابتدای سالجاری خبر داد.

محمود وفایی با اشاره به اینکه گام اول برای امور مطالعاتی و پژوهشی و  همچنین اقدامات مرمتی هر اثر، ثبت آن اثر است، افزود: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های مد نظر این اداره کل ثبت آثار تاریخی، فرهنگی  وطبیعی در فهرست میراث ملی می باشد که به بهترین شکل در حال انجام است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون 14 اثر غیر منقول و ناملموس استان کرمان به ثبت ملی رسیده است،  تصریح کرد: روغن جوشی و رباعی خوانی کرمان، آیین گلاب گیری بردسیر، لوپک چمکی یا ماهی ملک قلعه گنج، عارسو شهربابک، علم بندی معز آباد چترود از جمله آثار ناملموس هستند که در سالجاری ثبت شده اند.

وفایی در ادامه به آثار غیرمنقول ثبت شده در سال 96، اشاره  کرد و گفت: خانه اوشیدری و امام علی نژاد، خانه شهر ، کنسولگری انگلیس کرمان و حمام دیلمقانی و خانه انصاف شهرستان زرند، قنات داوران رفسنجان وبنگان شهرستان بافت از جمله آثاری هستند که در سالجاری به ثبت رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان بیان کرد: در حال حاضر 8 پرونده دیگر به سازمان میراث فرهنگی ارسال شده که امیدواریم در اولین جلسه شورای ثبت، تایید شوند.

نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها