کد خبر : ۲۶۱۰۸
تاریخ انتشار : ۰۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان از دستگیری یک دکتر قلابی در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: متهم در حال حاضر به اتهام کلاهبرداری و فعالیت در امور پزشکی بدون داشتن پروانه، تحت قرار بازداشت موقت می باشد.
"محسن نیکورز" در تشریح جزییات این خبر اظهار کرد: در پی  کسب گزارش معاونت درمان دانشکده علوم پزشکی شهرستان سیرجان، مشخص گردید فردی با نام مستعار دکتر شکیبا اهل و ساکن استان البرز، خود را متخصص زنان و زایمان معرفی نموده است.

این مقام قضائی عنوان کرد: به لحاظ اهمیت رسیدگی به این موضوع در دستور کار دادستانی  قرار گرفت و با اقدام به موقع و دستورات قاطع قضایی و در اقدامی غافلگیرانه دکتر قلابی در شهر سیرجان دستگیر گردید.

دادستان سیرجان بیان کرد: تحقیقات اولیه در این رابطه حکایت از آن دارد که هویت اصلی وی «سکینه،ح» می باشد و متهم سابقه رابطه نامشروع و قوادی در پرونده خود دارد

وی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: متهم خود را دکتر شکیبا متخصص زنان و زایمان معرفی و مراجعینی که دچار مشکل نازایی بوده اند را در منزل معاینه و پس از دریافت مبالغ هنگفت از مالباختگان، پس از نمونه برداری، دارو تجویز و در مواردی اقدام به انجام عمل تراشه رحم نیز نموده و به مراجعین توصیه به مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی جهت جلوگیری از سقط احتمالی می نموده است.

دادستان سیرجان اعلام کرد: در تحقیقات به عمل آمده از سوی پلیس آگاهی وی فاقد تحصیلات دانشگاهی می باشد.

این مقام قضائی اعلام کرد: تاکنون بیش از 30 نفر به عنوان شاکی به دادسرای سیرجان مراجعه نموده اند و حسب مستندات ارائه شده تاکنون مبلغی در حدود 3 میلیارد ریال از مالباختگان اخاذی شده است.

نیکورز بیان کرد: با توجه به نحوه اقدام و گستره عمل وی ظاهراً اقدامات این پزشک تقلبی فراتر از سطح شهرستان و جنبه کشوری دارد کما اینکه تاکنون مالباختگانی از استان های همجوار جزء شکات می باشند.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: