کد خبر : ۲۶۱۲۵
تاریخ انتشار : ۱۰ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
دبیرکل جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان ابراز امیدواری کرد:
دبیر کل جمیعت توسعه و آزادی استان کرمان ابراز امیدواری کرد: در دوره دو سال آتی و به فاصله زمانی تا برگزاری کنگره سوم گستره این جمعیت و تشکل فراتر رفته و بعضی از روستاها را هم فراگیرد و توسعه پیدا کند و همچنین شاخه‌های صنفی جمعیت شکل بگیرد.
گفتار نو/ گروه سیاست:

دبیر کل جمیعت توسعه و آزادی استان کرمان ابراز امیدواری کرد: در دوره دو سال آتی و به فاصله زمانی تا برگزاری کنگره سوم گستره این جمعیت و تشکل فراتر رفته و بعضی از روستاها را هم فراگیرد و  توسعه پیدا کند و همچنین شاخه‌های صنفی جمعیت شکل بگیرد. 

محمد فرشاد عصر امروز جمعه در دومین کنگره جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان با حضور حجت‌الاسلام انصاری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و سید حسین مرعشی فعال سیاسی اصلاح‌طلب اظهار کرد: نام جمهوری اسلامی برای اداره مملکت بر اساس آموزه‌های اسلام و مشارکت مردم بنانهاده شده و بر اساس قانون اساسی مردم حق مشارکت در سرنوشت خود رادارند و نظام جمهوری اسلامی، نظامی با ماهیت مردم‌سالاری دینی است و باید مشارکت مردم در سرنوشتان فراهم گردد.

وی با تشریح لازمه تشکیل احزاب و تأکید بر تشکیل حزب در نظام جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: در جهت تحقق مردم‌سالاری، بدون وجود احزاب و رقابت سالم بین گرایش‌های مختلف فکری غیرممکن و ناقص خواهد بود و بر همین اساس جمعی از  استان کرمان که در پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و سازندگی و .. همواره ایفای نقش کردند بر آن شدند که بستری را برای فعالیت فراهم نمایند.

وی با اشاره به اقدامات انجام توسط مرعشی در استان کرمان و آثار ماندگار وی یادآور شد: ایده اصلی در رابطه با تأسیس جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان توسط آقای مرعشی در 82 انجام شد، تحقق این ایده در سال 86 با ارسال مدارک لازم به وزارت کشور فراهم گردید که در اردیبهشت 88 مجوز آن صادر شد اما به دلایلی ارائه نشد.

فرشاد ادامه داد: درنهایت در سال 92 پس از استقرار دولت یازدهم و فراهم آمدن شرایط لازم و تغییرات اقدام گردید و 16 شهریور 94 با تأسیس جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان موافقت و ابلاغ شد.

وی ادامه داد: پس‌ازآن بر اساس ضوابط تعیین‌شده اولین کنگره در دی‌ماه همان سال (سال 94) تشکیل و ارکان جمعیت شکل گرفت و اساس‌نامه و مرامنامه جمعیت به تصویب رسید و ازآن‌پس عملاً فعالیت‌های خود را شروع کرده و تاکنون جلسات متعددی در همه زمینه‌های مختلف تشکیل و نتایج نسبتاً مطلوبی به همراه داشته است.

وی عنوان کرد: جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان در سراسر استان همراه اصلاح‌طلبان بوده است که راه‌یابی 6 نماینده از لیست امید به مجلس شورای اسلامی و همچنین راه‌یابی اکثر اصلاح‌طلبان به شوراهای شهر و روستا را می‌توان از نتایج آن برشمرد.

دبیر کل جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان خاطرنشان کرد: صبر، امیدواری، ممارست، ساماندهی و رفع نواقص موجود سازمانی لازمه رسیدن به اهداف هست و لازم به ذکر است مکان نسبتاً مناسبی برای شورای مرکزی جمعیت توسعه و آزادی استان تهیه‌شده و نشریه این جمعیت تحت عنوان "صدای تا ک" به‌صورت منظم تهیه و چاپ می‌شود و هم‌اکنون شماره 24 آن به‌صورت ویژه‌نامه در اختیار اعضاء قرارگرفته است.

فرشاد با اشاره به دستور کار دومین کنگره جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان خاطرنشان کرد: امروز در این کنگره برخی اصلاحات و همچنین تشکیلات شهرستانی به رأی گذاشته خواهد شد و درنهایت تصویب می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد: در دوره دو سال آتی و به فاصله زمانی تا برگزاری کنگره سوم گستره این جمعیت و تشکل فراتر رفته و بعضی از روستاها را هم فراگیرد و  توسعه پیدا کند و همچنین شاخه‌های صنفی جمعیت شکل بگیرد.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار