کد خبر : ۲۶۱۲۶
تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
فرماندار راور گفت: حدود 400 خانه در منطقه زلزله‌زده هجدک راور باید مورد بهسازی قرار گیرد.
فرماندار راور گفت: حدود 400 خانه در منطقه زلزله‌زده هجدک راور باید مورد بهسازی قرار گیرد.

رضا میرصادقی در جلسه مشترک ستاد بحران و شورای تامین استان کرمان با موضوع جمع‌بندی اقدامات صورت گرفته در راستای زلزله 6.1 ریشتری امروز در هجدک راور اظهار داشت: بلافاصله بعد از وقوع زلزله صبح امروز هجدک در راور اکیپ‌هایی از نیروهای سپاه و نیروهای امدادی و هلال احمر با دستور استاندار کرمان در منطقه حضور پیدا کردند.

وی بیان داشت: هجدک راور  یکی از کانون‌های زلزله‌خیز استان کرمان است و رتبه دوم را در این زمینه دارد و با توجه به اینکه 3 هزار و 500 واحد را در این منطقه طی سال 83 بهسازی کردیم، این امر موجب شد در زلزله بزرگ امروز تلفات جانی نداشته باشیم.

فرماندار راور اضافه کرد: خانه‌های قدیمی روستا که انبار و یا محل نگهداری دام بودند، خسارت‌هایی دیدند و مردم در 68 روستای راور ساکن هستند که در هشت روستا بحران وجود داشت.

میرصادقی ابراز داشت: در حال بررسی تلفات دام در مناطق زلزله‌زده هجدک راور هستیم و تاکنون 20 واحد دام سنتی آسیب دیده‌اند و با توجه به اینکه منطقه مذکور کوهستانی است، 100 رشته قنات در منطقه داریم که 78 رشته از آنها بین 30 تا 80 درصد خسارت دیده‌اند.

وی عنوان کرد: خط آب آشامیدنی، استخرهای آب و پل‌های جاده‌ای نیز در منطقه زلزله‌زده هجدک راور خسارت دیده و برآوردمان این است که 300 تا 400 واحد مسکونی باید بهسازی شود.
منبع: فارس
نویسنده:
برچسب ها: زلزله هجدک
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار