کد خبر : ۲۶۱۲۷
تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
عربپور خبر داد:
امام جمعه موقت کرمان از برگزاری آیین تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه در استان کرمان در ۱۷ آذر ماه در محل مصلی کرمان‌ خبر داد.
 امام جمعه موقت کرمان از برگزاری آیین تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه در استان کرمان در ۱۷ آذر ماه در محل مصلی کرمان‌ خبر داد.

حجت الاسلام مهدی عرب پور ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه  این هفته کرمان با اشاره به اینکه با تکیه بر آموزه های قرآنی و رسیدن به وحدت می توان اختلافات جزئی را برطرف کرد، اظهار داشت: قرآن مجید با دعوت مردم به وحدت تاکید بر از بین بردن تفرقه ها کرده است.

امام جمعه موقت کرمان بیان داشت:  اگر مردم وحدت نداشته باشند، تفرقه همانند آتش در درون مردم قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه امروز جهان اسلام بیشتر از همیشه به وحدت نیاز دارد، افزود: امروزه شاهد بسیاری خسارات ناشی از خیانت ها و تفرقه افکنی ها در حوزه سرمایه های انسانی و مادی هستیم.

حجت الاسلام عرب پور در خصوص سالروز شهادت آیت الله مدرس گفت: ۱۰ آذر به دلیل شهادت آیت الله مدرس توسط مزدوران رضا خانی به عنوان روز مجلس نامگذاری شده و مجلس نیز باید به وظایف خود در نظارت و تقنین قوانین مورد نیاز مردم به خوبی عمل کنند.

وی با اشاره به زلزله اخیر راور و هجدک تصریح کرد: از لحظه وقوع حادثه نیروهای امدادی، انتظامی و... در محل حادثه حاضر شده و در حال بررسی مناطق زلزله زده هستند.

امام جمعه موقت کرمان با اشاره به اینکه در صورت بروز خسارت و نیاز به اسکان نیروها فراهم می شود، افزود: خوشبختانه تاکنون این زلزله خسارت جانی بر جای نگذاشته و با توجه به وقوع زلزله شهرستان زرند در سال های گذشته و بازسازی و استحکام منازل شاهد افزایش جلوگیری از خسارت ها هستیم.

عرب پور اظهار کرد: لازم است مسئولان کرمان با توجه به حادثه خیز و زلزله خیز بودن این استان در راستای استحکام بخشی و استفاده از استانداردهای لازم در واحدهای مسکونی اقدامات موثر را برای جلوگیری از خسارات جدی به کار گیرند.

امام جمعه موقت کرمان بیان داشت: آیین تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه در استان کرمان در ۱۷ آذر ماه در محل مصلی کرمان‌ برگزار می‌شود.

وی در خصوص خداحافظی آیت الله جعفری گفت: آیت الله جعفری ۳۸ سال با حکم امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب، به‌عنوان نماینده ولی فقیه در کرمان خدمت کرد و به دلیل کهولت سن و دشوار بودن حضور در جایگاه جمعه استعفایش مورد قبول و پذیرش واقع شد.

عرب پور تصریح کرد: آیت الله جعفری با حمایت از سیاست های متفاوت و دولت های متعدد، مشی مقام معظم رهبری را در پیش گرفت و وحدت و آرامش را در استان کرمان برقرار کرد.

امام جمعه موقت کرمان بیان داشت: آیت الله جعفری در طول مدت خدمت خود با تواضع کامل، پاکدستی و اخلاص در بیت المال به کار مشغول بود و از هر جهت برای رفع مشکلات و خدمت رسانی دینی به مردم کمک کرد.

عرب پور با اشاره به اینکه خدمات ارزشمندی را با همکاری نماینده ولی‌فقیه جدید در استان کرمان خواهیم داشت، افزود: از این پس آیت الله جعفری به عنوان یک روحانی در خدمت مردم است.

امام جمعه موقت کرمان اظهار داشت: تا زمان صدور حکم از طرف مقام معظم رهبری نمی توان فرد مورد نظر را برای سمت امام جمعه کرمان را تشخیص داد.
منبع: مهر
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار