کد خبر : ۲۶۱۳۹
تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رئیس صنعت،معدن وتجارت استان کرمان؛
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمان از اختصاص اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی در قانون رفع موانع تولید به استان خبر داد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان از اختصاص اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی در قانون رفع موانع تولید به استان خبر داد.

بنا به اعلام روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان، مهدی  حسینی نژاد در جلسه مشترک مجمع نمایندگان با مسئولین سازمان صنعت، معدن و تجارت، گفت: ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه ظرفیت بزرگی برای استان کرمان است که با مدیریت درست می توان ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار را برای خزانه استان جذب کرد.

وی با اشاره به ماده ۳۵ قانون رفع موانع تولید افزود: طبق ماده ۳۵ قانون رفع موانع تولید ۳۰ میلیارد تومان برای استان پیش بینی شده که باید با همکاری شورای عالی معادن و مجمع نمایندگان به حساب خزانه استان واریز شود.

حسینی نژاد اظهار کرد: بر اساس برنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت باید سهم تولید ناخالص داخلی استان تا پایان برنامه ششم توسعه به ۴۸ درصد افزایش یابد و این در حالی است که استان کرمان ۲.۱درصد در تجارت کل کشور سهیم است.

وی با بیان اینکه استان کرمان ۶۳ میلیون تن و ۴۲ نوع ماده معدنی استخراج می کند، تصریح کرد: با مدیریت صحیح باید از ظرفیت خوب دو ماده قانون ۳۵ و ۴۳ استفاده کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان بیان کرد: ۹۹.۶ درصد معادن استان کرمان مربوط به چهار ماده معدنی مس، آهن، زغال سنگ و کرومیت است که ۳۸ درصد در تولید ناخالص استان نقش دارند.

وی با اشاره به قانون ماده ۳۱ و ۳۵ قانون رفع موانع تولید، گفت: استفاده از این ماده ها منابع مالی خوبی در اختیار استان قرار می دهد و هر سازمان می تواند از ۱۰ درصد مالیات یا حقوق دولتی تخفیف بگیرد.

حسینی نژاد گفت: طبق قانون ماده ۹ آیین نامه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان، شورای عالی معادن در استان کرمان می تواند ۲۰ درصد معادل ۶۰ میلیارد تومان حقوق دولتی را تعیین تکلیف کند و قبل از اینکه پول به خزانه کشور برود در بحث عمرانی استان استفاده شود.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار