کد خبر : ۲۶۱۴۶
تاریخ انتشار : ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رئیس سازمان مدیریت بحران خبر داد:
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: 320 پس‌لرزه بعد از زلزله روز جمعه 10 آذر ماه در منطقه هجدک راور داشته‌ایم.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: 320 پس‌لرزه بعد از زلزله روز جمعه 10 آذر ماه در منطقه هجدک راور داشته‌ایم.

اسماعیل نجار شب گذشته در ستاد بحران استان با اشاره به بازدید خود از منطقه زلزله‌زده هجدک راور اظهار داشت: به دلیل نوسازی منازل مسکونی در گذشته کمترین خسارت را در منطقه هجدک راور داشتیم و جان باخته‌ای هم نداشتیم که خداوند را شاکریم.

وی بیان داشت: مردم در بعضی نقاط به علت پس‌لرزه‌ها با وجود سالم بودن خانه‌هایشان اما خواستار دریافت چادر بودند و هر اقدامی بتوانیم در این زمینه انجام می‌دهیم.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از اعتباراتی که در اختیار دارد، بعد از وقوع حادثه بلافاصله کار را آغاز می‌کند.

نجار عنوان کرد: برآورد کلی و دقیق‌تری از خسارت زلزله در استان کرمان انجام شود تا اعتبارات لازم در این زمینه اختصاص یابد.

وی ابراز داشت: 320 پس‌لرزه بعد از زلزله روز جمعه گذشته 10 آذر ماه در هجدک راور کرمان داشته‌ایم.

نجار اضافه کرد: برای هر واحد شهری 40 میلیون تومان تسهیلات و برای هر واحد روستایی نیز 30 میلیون تومان تسهیلات بازسازی با سود پنج درصد پیش‌بینی شده و به ازای هر واحد مسکونی روستایی مبلغ 5  میلیون تومان و برای هر واحد شهری نیز 6 میلیون تومان به صورت بلاعوض به مردم پرداخت می‌شود و 2 میلیون تومان معیشتی هم ارائه می‌دهیم و سیمان مجانی را بنیاد مسکن در اختیار زلزله‌زدگان قرار می‌دهد. 

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: باور به بحران در کشور وجود ندارد، 30 ماه است که لایحه مدیریت بحران در کمیسیون‌های مجلس می‌چرخد و چکش‌کاری زیادی شده، خواهش ما این است، نمایندگان کمک کنند تا قانون جامع و کامل برای کشور داشته باشیم.

وی یادآور شد: 518 نفر در زلزله کرمانشاه جان خود را از دست دادند در حالی که اگر زلزله نخست را در منطقه نداشتیم، تلفات ما بیشتر از این هم بود.

نجار ابراز داشت: معتقدم اگر امروز پول مورد نیاز در بحث زلزله دست استاندار کرمان برسد، بسیار بهتر از این است که چند ماه دیگر پول را به وی بدهیم.

وی اظهار داشت: تمام ساختمان‌های مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) بیمه هستند و بحث بیمه باید مورد توجه قرار گیرد و همچنین فکری به حال افرادی شود که نظارت دقیق بر احداث ساختمان‌ها نمی‌کنند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور افزود: مردم به شایعات توجه نکنند، این بحث که زلزله بزرگی در خاورمیانه می‌آید مربوط به سال‌ها قبل بوده و صحت نداشته است، اما این موارد روان مردم را آشفته می‌کند.

نجار با اشاره به دستگیری تعدادی از شایعه‌پراکنان زلزله کرمان تصریح کرد: این افراد برای ریختن آب به آسیاب دشمن شایعه‌سازی‌ها را انجام می‌دهند.

وی تصریح کرد: بحث عدم حضور مدیرکل بحران استانداری کرمان در روز وقوع زلزله در هجدک کرمان از سوی یکی از خبرنگاران کرمانی در تماس تلفنی با من کرمان مطرح شد که بنده نیز این مسئله را مطرح کردم که مسؤولان دیگری از جمله استاندار کرمان حضور دارند و نباید افکار عمومی را به علت این جور مطالبی به‌ هم بریزیم که مربوط به ماه‌ها قبل است. 
منبع: فارس
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: