کد خبر : ۲۶۱۸۱
تاریخ انتشار : ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سخنگوی ستاد بحران استان کرمان:
سخنگوی ستاد بحران استان کرمان از اتمام آماده‌باش در استان کرمان خبر داد و گفت: بازه زمانی پس‌لرزه‌ها افزایش و بزرگی آن کاهش پیدا کرده است.
سخنگوی ستاد بحران استان کرمان از اتمام آماده‌باش در استان کرمان خبر داد و گفت: بازه زمانی پس‌لرزه‌ها افزایش و بزرگی آن کاهش پیدا کرده است.

مرتضی آیت اللهی موسوی در گفتگو با مهر در خصوص آخرین وضعیت مناطق زلزله زده کوهساران اظهار داشت: حدود ۲۰۰ تخته چادر در بین مردم برای نصب در منازل توزیع شده و برخی هم در اردوگاه ها مستقر هستند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در بین مردم مناطق زلزله زده آرامش برقرار است، افزود: در روز های اول وقوع پس لرزه ها با برگزاری جلسات ستاد بحران به دلیل کنترل راحتر و استفاده مردم از امکانات زیربنایی آب، برق و... تصمیم بر این شد که مردم در اردوگاه ها پراکنده مستقر شوند.

سخنگوی ستاد بحران استان کرمان تصریح کرد: با وقوع پس لرزه شدید در روز بعد مردم از لحاظ دسترسی از اردوگاه به خانه هایشان با مشکل مواجه می شدند و تقاضایشان بر این بود که تعدادی از چادرها را به خانه ها منتقل کنیم.

وی با اشاره به اینکه اقلامی که رویه اصلی امداد هستند در اختیار مردم گذاشته شده است، اظهار کرد: تعدادی از خانه ها که مستحکم بود و دارای ترک های محدودی بود چادر به خانه هایشان منتقل شد که در فضای باز خانه ها یا زمین های خالی اطراف منازل مسکونی با رعایت فاصله و نکات ایمنی نصب شود.

موسوی بیان داشت: پس لرزه ها از لحاظ بازه  زمانی افزایش و از لحاظ بزرگی کاهش پیدا کرده هرچه بازه زمانی بیشتر شود تعداد پس لرزه ها کاهش پیدا می کند.

معاون عمرانی استانداری کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر پس لرزه ها از لحاظ بزرگی تقریبا بین سه تا چهار ریشتر ثابت شده است، گفت: استان کرمان دارای ۱۸ سامانه فعال گسل است و ظاهرا این گسل که از کوهبنان تا نزدیکی شهرستان کرمان قرار گرفته فعال ترین گسل در استان است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر فرماندار و هلال احمر در منطقه حضور دارند افزود: در حال حاضر مرحله امداد را رد کرده ایم و در مرحله شناسایی و تثبیت کار هستیم.

موسوی در خصوص آماده باش نهادها در استان کرمان تصریح کرد: در حال حاضر شرایط جوی بحرانی اولیه وجود ندارد و آماده باش نسبت به شرایط بحرانی اولیه پایان یافته است.

سخنگوی ستاد بحران استان کرمان بیان داشت: ماموریت نیروهای امدادی که از استان در مناطق زلزله زده بودند پایان یافته است.

وی بیان کرد: در حال حاضر هلال احمر شهرستان مناطق زلزله زده ادامه فعالیت را هدایت می کند.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: