کد خبر : ۲۶۱۸۳
تاریخ انتشار : ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
جانشین ستاد بحران استان کرمان:
جانشین ستاد بحران استان کرمان از کاهش انرژی گسل های منطقه هجدک خبر داد و اعلام کرد: بزرگی 75 درصد پس لرزه‌ها حدود 3 ریشتر است که این نشان دهنده تخلیه انرژی این گسل است.
"سید مصطفی آیت‌الهی‌موسوی" درباره آخرین وضعیت زلزله منطقه هجدک گفت: هم اکنون مرحله اسکان موقت برای زلزله زدگان منطقه هجدک به‌اتمام رسیده است و تاکنون 198 تخته چادر در بین مردم منطقه توزیع شده است.

وی با بیان این مطلب که اکنون در مرحله شناسایی واحدهای آسیب دیده هستیم، اظهار کرد: در تصمیمات اولیه مقرر بود که برای بازسازی یک هزار و 500 منزل مسکونی غیرمقاوم و آسیب دیده از زلزله در شهرستان‌های کرمان و راور تسهیلات پرداخت شود، اما در جلسه ستاد بحران استان که با حضور رییس مدیریت بحران کشور برگزار شد، مقرر شد که واحدهای بیشتری برای مقاوم‌سازی شناسایی شوند.

جانشین ستاد بحران استان کرمان بیان کرد: بنیاد مسکن و فرمانداری این دو شهرستان باید به شناسایی واحدهای مسکونی غیرمقاوم پرداخته و تعداد واحدهای مسکونی که نیاز به مقاوم‌سازی دارند را به ستاد بحران استان اعلام کنند تا بتوانیم در بحث پیش‌بینی اعتباری که به سازمان مدیریت بحران کشور لحاظ کنیم.

وی شنبه را آخرین مهلت بنیاد مسکن و فرمانداری‌های کرمان و راور برای اعلام تعداد واحدهای مسکونی غیرمقاوم اعلام کرد و افزود: قرار براین است که کلیه واحدهای غیرمقاوم شناسایی شوند تا حد توان به آنها تسهیلات داده شود.

آیت‌الهی‌موسوی از کاهش انرژی گسل هجدک خبر داد و اعلام کرد: بزرگی 75 درصد پس لرزه‌ها حدود 3 ریشتر است که این نشان دهنده تخلیه انرژی این گسل است.

نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار