کد خبر : ۲۶۱۸۴
تاریخ انتشار : ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
فرمانده انتظامی استان کرمان خبر داد:
فرمانده انتظامی استان کرمان، گردشگری را از پدیده های اقتصادی عصر کنونی دانست و گفت: پلیس می داند صنعت گردشگری سومین پدیده اقتصادی در توسعه جوامع محسوب می شود و از عوامل موثر مبارزه با فقر است و به همین دلیل از توسعه اقتصادی، برای کاهش ناامنی ها و نارضایتی ها حمایت می کند.فرمانده انتظامی استان کرمان، گردشگری را از پدیده های اقتصادی عصر کنونی دانست و گفت: پلیس می داند صنعت گردشگری سومین پدیده اقتصادی در توسعه جوامع محسوب می شود و از عوامل موثر مبارزه با فقر است و به همین دلیل از توسعه اقتصادی، برای کاهش ناامنی ها و نارضایتی ها حمایت می کند.

سردار رضا بنی اسدی فر در نشست کمیسیون گردشگری و خدمات اتاق کرمان افزود: درخواست کمیسیون مبنی بر راه اندازی پلیس گردشگری را بر اساس مصادیق موثر و راهگشا جمع بندی، اولویت بندی و بر اساس پیشنهاد مشخص به ناجا ارسال می کنیم تا به ستاد کل نیروهای مسلح ارسال و در یک فرآیند مشخص پاسخ داده شود.

وی به برگزاری دو دوره دو صحرانوردی با حضور دونده های کشورهای مختلف در کویر کرمان اشاره کرد و گفت: در این مسابقات پلیس کمترین حضور را داشت تا دوندگان احساس ناامنی نکنند اما پلیس در پوشش های مختلف و بدون ظاهر و لباس خود، به شیوه و اشراف اطلاعاتی، کار خود را پیش برد. 

بنی اسدی فر، افزود: اگر پلیس در مورد برخی اطلاعات، موضوعات و جرائم خشن اطلاع رسانی انجام ندهد، ممکن است این رویدادها در شبکه های مجازی بازتاب بدتری داشته باشد و احساس ناامنی را در جامعه به وجود آورد.

وی در رابطه با درخواست فعالان حوزه گردشگری مبنی بر به روز شدن آئین نامه اماکن عمومی نیروی انتظامی گفت: بسیاری از قوانین ما منسوخ شده که این موضوع را به مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی ارسال کردیم تا در مجلس پیگیری و اصلاح شود و از سوی دیگر نیز استاندار کرمان در زمینه احصا قوانین مزاحم در همه حوزه ها نیز اقداماتی انجام داده است. 

فرمانده انتظامی استان کرمان در پاسخ به برخی انتقادات در این نشست مبنی بر تسلط نداشتن نیروهای پلیس به زبان انگلیسی در برخی مکان هایی که ارتباط بیشتری با گردشگران دارند، افزود: مجموعه پلیس مانند بسیاری حوزه های دیگر در این زمینه ضعف دارد که سعی می کنیم نیروهای آشنا با زبان انگلیسی را شناسایی و در موارد مربوط به گردشگری به کار بگیریم.

فرمانده انتظامی استان کرمان در رابطه با آموزش رانندگان تاکسی به ویژه در زمینه برخورد با گردشگران تصریح کرد: باید دوره های آموزشی برگزار و مشکلات آنها جمع آوری و سپس با رانندگان متخلف برخورد شود. 

وی در بخش دیگری با بیان اینکه استان کرمان در سال گذشته رتبه برتر را در ارزیابی امنیتی کشور به دست آورد، گفت: پلیس مسئول نظم و انضباط جامعه و تابع قانون و سلسله مراتب است و در این راستا هرگونه حرکت و اقدام پلیس، در راستای آرامش و امنیت جامعه محسوب می شود.

این مقام ارشد انتظامی سامانه 197 را آسان ترین روش برقراری ارتباط با پلیس برای مطرح کردن شکایت ها و ارائه نظرات، پیشنهادات و قدردانی از نیروهای پلیس عنوان کرد و از مردم و فعالان مجموعه های مختلف درخواست کرد همه موارد را به پلیس اطلاع دهند. 

بنی اسدی فر، در زمینه وجود برخی مراکز و خانه های گردشگری در سطح استان که بدون مجوز فعالیت می کنند، اظهار کرد: نیروی انتظامی باید از وجود چنین مراکزی اطلاع داشته باشد تا بتواند برخورد لازم را انجام دهد که فعالان این حوزه به ویژه سازمان میراث فرهنگی باید اطلاعات مربوط به این مراکز را در اختیار پلیس قرار دهد.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: