کد خبر : ۲۶۲۱۲
تاریخ انتشار : ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رییس دفتر مقام معظم رهبری عنوان کرد:
رییس دفتر مقام معظم رهبری استان کرمان گفت: استان کرمان پهناورترین استان کشور است که دارای بهترین معادن، محصولات کشاورزی و ... با بهترین مردمان است اما معتقدم بزرگترین محصول و نعمت استان کرمان، وجود سرمایه‌های اجتماعی بسیاری همچون سردار سلیمانی، حجت الاسلام علیدادی و ... هستند.
رییس دفتر مقام معظم رهبری استان کرمان را یک استان استثنایی دانست و بیان کرد: استان کرمان پهناورترین استان کشور است که دارای بهترین معادن، محصولات کشاورزی و ... با بهترین مردمان است اما معتقدم بزرگترین محصول و نعمت استان کرمان، وجود سرمایه‌های اجتماعی بسیاری همچون سردار سلیمانی، حجت الاسلام علیدادی و ... هستند.

حجت الاسلام والمسلمین "محمدی گلپایگانی" پیش از ظهر دیروز 17 آذرماه در آئین سیاسی و عبادی نماز جمعه کرمان با حضور سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس ضمن تبریک ولادت پیامبر اکرم (ص) گفت: امام علی(ع) در وصف پیامبر اکرم فرموده‌اند «شرافت خانوادگی پیامبر(ص) و رافت ذاتی پیامبر(ص) بی نظیر است و هیچ کس شخصیتی مانند پیغمبر نداشته است و ایشان از نوادگان ابراهیم خلیل الله است».

وی با اشاره به ولادت امام جعفر صادق(ع) نیز ادامه داد: امام صادق(ع) دارای شخصیت والای بوده اند به طوری که پیامبر(ص) می‌فرمایند «آن زمانی که فرزندم امام باقر(ع) به دنیا آمدند او را صادق بنامید» و امام صادق(ع) شاگردان زیادی را تربیت کردند که برخی از آنها از دانشمندان نامدار می‌باشند.

رییس دفتر مقام معظم رهبری با بیان این مطلب که امام زمان (عج) بر اعمال ما ناظر است، بیان کرد: امام زمان (عج) امید ما را زنده نگهداشته است و امیدواریم که چشمانمان جمال ایشان را ببیند.

محمدی‌گلپایگانی با اشاره به ویژگی‌های آیت‌الله جعفری نماینده سابق ولی فقیه در استان کرمان، مطرح کرد: ایشان زندگی ساده و بی ریایی داشته و همواره اقتدا به ولی فقیه خود را سرلوحه زندگی خود قرار داده به طوری که زندگی ایشان یک زندگی متوسط و زیر متوسط ‌بوده و امروز نیز که دیگر در این منسب نمی باشند به این دلیل بوده است که خودشان تقاضا داشتند از این سمت استعفا دهند.

رییس دفتر مقام معظم رهبری به ویژگی‌های سردار سلیمانی پرداخت و اظهار کرد: سردار سلیمانی با خدمات مخلصانه خود و با عمل ثابت کرد که سرباز امام زمان(عج) است و جان خود را در دست گذاشت و تا داعش را که معتقد بودند هر کس یک شیعه را بکشد جایش در بهشت است، را از بین ببرد و در این زمینه نیز بسیار عالی عمل کردند.

وی با بیان اینکه وجود آیت الله جعفری منشا برکات فراوانی برای استان کرمان بوده و خواهد بود، ادامه داد: مقام معظم رهبری تاکید داشتند که باید شئونات آیت الله جعفری در استان کرمان همچون گذشته رعایت شود و همچنان حوزه های علمیه استان در خدمت ایشان خواهند بود و از مسئولین استانی می خواهیم همچون سابق ار برکات و نصایح ایشان استفاده کنند.
منبع: ایسنا
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار