کد خبر : ۲۶۵۲۱
تاریخ انتشار : ۰۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
دبیرکل جمعیت هلال ‌احمر کشور در دیدار با استاندار کرمان:
دبیرکل جمعیت هلال ‌احمر کشور با بیان اینکه وضعیت انبارهای ما در کرمان قابل قبول است، گفت: آماده باش منطقه‌ای و یا کشوری را براساس حادثه انجام می‌دهیم.
دبیرکل جمعیت هلال ‌احمر کشور  با بیان اینکه وضعیت انبارهای ما در کرمان قابل قبول است، گفت: آماده باش منطقه‌ای و یا کشوری را براساس حادثه انجام می‌دهیم.

به گزارش روباط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان، محمدی نسب در دیدار با استاندار کرمان افزود :جمعیت هلال احمر برای پوشش وضعیت اضطراری در حوادث، آمادگی کامل دارد و از لحظات اولیه زلزله های اخیر استان نیز در منطقه حاضر شده، اما سایر دستگاه‌ها نیز باید برای کمک به اسکان موقت مردم پای کار بیایند.

 وی افزود: بر اساس پروتکل‌ها، باید ۱۶ قلم کالای امدادی در انبارها موجود باشد که هم اکنون در انبارهای استان ۱۴ هزار تخته پتو، ۱۴ هزار دستگاه چادر، ۱۲ هزار موکت و به همین تعداد والور موجود است.

دبیر کل جمعیت هلال احمر به همراه رئیس سازمان امداد و نجات و نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال احمر کشور در سفر به کرمان ضمن بازدید از مناطق زلزله زده با استاندار کرمان دیدار کرد.

استاندار کرمان هم در این دیدار ،با قدردانی از هلال احمر که در لحظات اولیه پس از زلزله به مناطق زلزله زده وارد شدند اظهار داشت: در 100 سال اخیر 23 زلزله در کشور داشتیم که 130 هزار کشته داشته که 34 درصد آن مربوط به زلزله‌های استان کرمان است که این امر نشان دهنده این است که استان کرمان با زلزله آمیخته شده است.

رزم حسینی با اشاره به اینکه اگر مقاوم‌سازی و نوسازی درست و براساس آئین‌نامه‌های قانونی داشتیم نباید در زلزله کشته می‌دادیم افزود: پیشنهاد راه‌اندازی ستادهای بحرانی منطقه به وزیر کشور ارائه شد که اگر مشکلاتی  در هر منطقه همجوار رخ داد کمک‌‌رسانی انجام شود.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه به دنبال ساخت چهار هزار کانکس در حال جابجایی برای استان کرمان هستیم گفت: ارسال 60  کانکس به مناطق زلزله‌زده استان از شب گذشته در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه کرمان دارای شرایط خاصی است و همواره در آن زلزله رخ می‌دهد و گسل‌های فعال فراوانی وجود دارد بیان کرد: امیدواریم با کمک‌های جمعیت هلال احمر و با تشکیل ستاد بحران منطقه‌ای حتی خود مردم در ساعات اولیه با آموزش‌های صحیح برای ساماندهی منطقه در ساعات اولیه بحران کمک‌رسانی کنند.

رزم حسینی: با اشاره به اینکه در زلزله راور 201 میلیارد تومان تسهیلات و 54 میلیارد تومان کمک بلاعوض از سوی دولت تخصیص داده شد خاطرنشان کرد: از سوی دولت برای مردم زلزله زده کوهبنان 107 میلیارد تومان تسهیلات ارائه شده است.
وی مدیریت رضا فلاح مدیر عامل جمعیت هلال احمر را در این مدت کوتاه بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت مسئولین جمعیت هلال احمر استان در اولین دقایق پس از زلزله در کنار مردم بودند و غیر از این نیز انتظاری از جمعیت هلال احمر نمی رود

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان نیز در این دیدار گزارشی از روند امداد رسانی در زلزله های اخیر راور و کوهبنان ارائه کرد

بنابر اعلام این گزارش رئیس سازمان امداد و نجات، معاون فرهنگی  و امور استان در حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت ،مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت استان و معاونین هلال احمر استان نیز حضور داشتند.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار