کد خبر : ۲۶۶۴۴
تاریخ انتشار : ۱۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
در حاشیه افتتاح نمایشگاه کتاب کرمان مطرح شد:
شانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب کرمان و سیصد و چهل و نهمین نمایشگاه کتاب استانی با حضور مشاور فرهنگی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار کرمان افتتاح شد.
شانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب کرمان و سیصد و چهل و نهمین نمایشگاه کتاب استانی با حضور مشاور فرهنگی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار کرمان افتتاح شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، داریوش رضوانی در حاشیه افتتاح شانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب کرمان و سیصد و چهل و نهمین نمایشگاه کتاب استانی گفت: باید حضور کتاب در زندگی اقشار مختلف جامعه دیده شود، ضمن آنکه بزرگترین رویداد فرهنگی در استانها برگزاری نمایشگاه کتاب باشد.

وی از لزوم حضور اهل قلم، هنرمندان، دانشجویان و خانواده ها در نمایشگاه کتاب سخن به میان آورد و بیان کرد: باید نمایشگاه‌های کتاب محفل و فرصتی برای گفت‌و‌گو در رابطه با چالش‌های حوزه فرهنگ باشد.

مشاور فرهنگی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برقراری عدالت فرهنگی و اجتماعی را از توفیقات نظام دانست و تصریح کرد: امروز به اعتراف همه مدیران و فعالان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بجز بودجه مصوب ملی، 40 درصد از اعتبارات فرهنگی این وزارتخانه در اختیار استان‌ها قرار دارد.

وی به تسهیلاتی که به حوزه کتاب داده شده است، اشاره کرد و ادامه داد: برای راه اندازی و تاسیس کتابخانه‌ها و کتابفروشی‌های جدید تسهیلاتی به مبلغ 300 میلیون تومان تا 500 میلیون تومان با سود 9 درصد در اخیتار متقاضیان قرار داده می‌شود.

رضوانی با بیان این مطلب که استان کرمان نخستین استانی است که اتحادیه کتابفروشان آن مجری برگزاری نمایشگاه کتاب این استان است، اظهار کرد: امیدواریم استان کرمان با اقداماتی که در ترویج کتاب و کتابخوانی انجام داده است جزو پایتخت‌های کتاب کشور شود.
منبع: ایسنا
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها