کد خبر : ۲۶۶۶۴
تاریخ انتشار : ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
دادستان عمومی و انقلاب کرمان:
دادستان عمومی و انقلاب کرمان با اشاره به اینکه در جامعه ما همه سازمان های حاکمیتی به جای گره گشایی، گره ایجاد می کنند، اظهار کرد: واقعا جای سوال است که سازمان های عمومی در خدمت فعالان اقتصادی هستند یا مانع حرکت آنها؟ ابزار حاکمیتی تسهیل کننده امور فعالان اقتصادی است یا بازدانده آنها؟
دادستان عمومی و انقلاب کرمان با بیان اینکه بستر حرکت بانک ها به گونه‌ای بوده است که تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی تحت فشار قرار گرفته‌اند، گفت: برای کمک به رونق تولید و ایجاد اشتغال در کشور، نه تنها در مقابل فعالان اقتصادی و تولیدکنندگانی که گرفتار قوانین بانک ها شده‌اند نیستیم بلکه قطعا در کنار آنها هستیم.

 دادخدا سالاری در نشست با گرفتاران بانکی بخش تولید، با بیان اینکه ریشه وقوع 80 درصد جرائم، مسائل اقتصادی است، افزود: برای کم کردن چرخه جرم در استان، راهی به جز رونق تولید، ایجاد اشتغال و بهبود وضعیت معیشت مردم نداریم. 

وی خاطرنشان کرد: بخش صنعت در کشور ما پشتیبان و حامی ندارد و متاسفانه به تولیدکننده به عنوان یک فردی سوداگر و تضییع کننده اموال بیت المال نگاه می شود.

سالاری، با بیان اینکه اقتصاد کشور ضعف ساختاری و بنیادی دارد و تکلیف ما در عرصه اقتصاد نامشخص است، به طرح چند سئوال در این رابطه پرداخت و گفت: در کشور ما دولت حاکم است یا تاجر؟ دولت حامی فعالان اقتصادی است یا رقیب و دشمن آنها؟ بانک ها در حمایت از عرصه تولید و اشتغال فعالیت می‌کنند یا برای سوادگری و جلب منفعت بیشتر؟  

دادستان عمومی و انقلاب کرمان با اشاره به اینکه در جامعه ما همه سازمان های حاکمیتی به جای گره گشایی، گره ایجاد می کنند، پرسش های خود را ادامه داد و اظهار کرد: واقعا جای سوال است که سازمان های عمومی در خدمت فعالان اقتصادی هستند یا مانع حرکت آنها؟ ابزار حاکمیتی تسهیل کننده امور فعالان اقتصادی است یا بازدانده آنها؟

وی ادامه داد: تولیدکننده به عنوان قوه محرکه جامعه، بی دفاع و بی پناه است و حامی ندارد و از سوی دیگر هیچ حقی برای فعالان اقتصادی در نظر گرفته نشده است. 

سالاری، به ضعف موجود در ابزارهای حاکمیتی اشاره و خاطرنشان کرد: در کل کشور جهت گیری همه ابزارهای حاکمیتی از جمله نیروهای نظارتی، سازمانی و حتی قضات به بهانه تضییع نشدن اموال بیت المال، در راستای حمایت از بانک هاست.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار