کد خبر : ۲۶۶۶۶
تاریخ انتشار : ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
نماینده مردم رفسنجان و انار:
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:منابع حاصل از حذف یارانه نقدی دهک های ثروتمند به اشتغالزایی و افزایش یارانه نیازمندان اختصاص داده شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:منابع حاصل از حذف یارانه نقدی دهک های ثروتمند به اشتغالزایی و افزایش یارانه نیازمندان اختصاص داده شود.

احمد انارکی‌محمدی در گفت ‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره لایحه بودجه سال 97 گفت:شفافیت لایحه بودجه یکی از لازمه های تدوین قانون بودجه است چرا که لایحه شفاف باعث می شود اصطلاحا چکش کاری و بررسی ها دقیقی در زمینه بودجه انجام شود.  

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: شفافیت لایحه بودجه سال 97 بطور نسبی نسبت به سنوات گذشته بیشتر شده و علاوه بر نمایندگان و کارشناسان اقتصادی با توجه انعکاس محتوای لایحه بودجه در رسانه ها، مردم نیز از طریق فضای مجازی،رسانه ها و نمایندگان مجلس دغدغه های بودجه ای خود را بیان کردند.  

انارکی محمدی در ادامه ی گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت افزود:در لایحه بودجه سال 97 تحول نیز وجود داشته است چرا که با وجود اینکه در سال های گذشته موضوع قطع یارانه ثروتمندان مطرح می شد اما عملا در این خصوص اقدامی انجام نمی شد این در حالی است که در لایحه بودجه  سال آینده به این موضوع توجه شده است.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی افزود:در موضوع حذف یارانه نقدی دهک های ثروتمند نکته مهمی که باید لحاظ شود این است که بررسی های دقیق کارشناسی به نحوی انجام شود که  تنها یارانه نقدی افراد غیرنیازمند قطع شود.

لزوم بکارگیری روش های جایگزین برای مهار روند افزایشی انتشار اوراق مشارکت

انارکی محمدی تصریح کرد:نکته دیگر اینکه باید مکانیزم دقیقی لحاظ شود که منابع حاصل از حذف یارانه نقدی دهک های ثروتمند به اشتغالزایی و افزایش یارانه نیازمندان اختصاص داده شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:افزایش و همسان سازی حقوق بازنشستگان مخصوصا بازنشستگان قبل از سال 89 باید از اولویت ها مورد رسیدگی در بحث بودجه باشد و نکته دیگر اینکه باید روش های دیگری جایگزین انتشار اوراق مشارکت شود
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار