کد خبر : ۲۶۶۶۹
تاریخ انتشار : ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: در طرح کاج یا کارورزی مقرر شد 150 هزار نفر از بین فارغ التحصیلان دانشگاهی وارد بازار کار شوند که سهم استان کرمان بیش از 3200 نفر می باشد اما تا کنون 900 نفر از فارغ التحصیلان کارورز را مشغول به کار کرده ایم گرچه این طرح هنوز ادامه دارد.

گفتار نو / گروه جامعه:

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: در طرح کاج یا کارورزی مقرر شد 150 هزار نفر از بین فارغ التحصیلان دانشگاهی وارد بازار کار شوند که سهم استان کرمان بیش از 3200 نفر  می باشد اما تا کنون 900 نفر از فارغ التحصیلان کارورز را مشغول به کار کرده ایم گرچه این طرح هنوز ادامه دارد.

به گزارش گفتار نو، منوچهر اسلامی پیش از ظهر امروز یکشنبه در نشست کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی کرمان اظهار کرد: سهم استان کرمان در طرح اشتغال فراگیر 36 هزار شغل در سال 96 است که تا کنون توانسته ایم 22 هزار شغل را در سامانه ثبت کنیم.

وی طرح کارورزی، طرح مشوق‌های بیمه‌ای، طرح پرداخت تسهیلات و تسهیلات روستایی را ازجمله طرح‌های دولت برای ایجاد اشتغال فراگیر دانست و افزود: در طرح کاج یا کارورزی مقرر شد 150 هزار نفر از بین فارغ التحصیلان دانشگاهی وارد بازار کار شوند که سهم استان کرمان بیش از 3200 نفر  می باشد که تا کنون 900 نفر از فارغ التحصیلان کارورز را مشغول به کار کرده ایم و این قضیه هنوز ادامه دارد.

اسلامی عنوان کرد: به طور میانگین 300 هزار تومان از طریق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به حساب اشخاص واریز می شود و در این مدت از شمول قانون کار و تامین اجتماعی هم خارج هستند.

وی ادامه داد: طرح مهارت ورزی هم مخصوص واحدهای صنفی و ویژه بازه سنی 15 تا 22 سال است و می توانند نیرو را به صورت استاد شاگردی جذب کنند و به مدت یک سال و 6 ماه افراد را آموزش دهند و مشوق بیمه ای هم وجود دارد.

اسلامی ادامه داد: طرح پرداخت تسهیلات از منابع داخلی بانک ها هم وجود دارد که به میزان 618 میلیارد تومان به استان کرمان اختصاص داده شد و در این رابطه دستگاه های متولی، افراد یا طرح هایی که در قالب این طرح می توانند اشتغالزایی کنند به کمیته های فنی معرفی می کنند.

مدیر اشتغال و کارآفرینی این اداره کل اضافه کرد: سود علی الحساب 18 درصد است اما در مناطق شهری بعد از اجرای موفقیت آمیز طرح دو درصد تخفیف در روستا 5 درصد تخفیف در نظر گرفته می شود.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: