کد خبر : ۲۶۶۷۸
تاریخ انتشار : ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
با بارش نخستین برف زمستانی در کرمان،
نخستین برف زمستانی آن‌طور که سازمان هواشناسی هم پیش‌بینی کرده بود از شب گذشته در برخی مناطق استان کرمان آغاز شد و هنوز ادامه دارد.
گفتار نو / گروه جامعه:

نخستین برف زمستانی آن‌طور که سازمان هواشناسی هم پیش‌بینی کرده بود از شب گذشته در برخی مناطق استان کرمان آغاز شد و هنوز ادامه دارد.

براثر بارش برف شهر کرمان سفیدپوش شده و مردم را همچون گذشته به سمت کوه‌های اطراف مسجد صاحب‌الزمان (عج) و جنگل قائم کشانده است.

بارش برف موجب تعطیلی مدارس در برخی شهرهای کرمان شد

بارش برف در برخی از نقاط استان کرمان که از شب گذشته آغازشده و هنوز ادامه دارد موجب تعطیلی مدارس شهرستان بردسیر ، دهبکری و راین در تمام دوره‌های تحصیلی شد.

رئیس روابط عمومی اداره کل آموزش و پروش گفت:پیش‌دبستانی و دبستان دور اول و دوم شهرستان رابر براثر بارش برف تعطیل شدند.

امید سلاجقه افزود: پیش‌دبستانی و دبستانی شهر مس سرچشمه و دهج از توابع شهربابک نیز براثر بارش برف امروز تعطیل است .

وضعیت پروازهای استان کرمان در پی بارش برف

مدیرکل فرودگاه‌های استان کرمان در پی بارش برف در کرمان با تشریح وضعیت پروازهای استان گفت: هرچند شاهد بارش برف در سطح استان هستیم اما باند بین‌المللی فرودگاه کرمان باز و کاملاً عملیاتی است و همه پروازهای آن انجام در حال انجام است.

علی قاسم‌زاده در خصوص وضعیت پروازهای فرودگاه‌های استان کرمان اظهار کرد: هرچند شاهد بارش برف در سطح استان هستیم اما باند بین‌المللی فرودگاه کرمان باز است و کاملاً عملیاتی و همه پروازهای آن در حال انجام است.

تردد در برخی از مسیرهای استان با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است

جانشین فرمانده پلیس راهور شمال استان کرمان گفت: با توجه به آغاز بارش‌های برف از روز گذشته در استان محور «کرمان – بافت» محدود گردنه سنگ سیار، محدوده گردنه خانه سرخ در محور «کرمان – سیرجان» و محور «سرچشمه – رفسنجان» تردد با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.

سرهنگ علی‌رضایی، در خصوص وضعیت راه‌های استان افزود: با توجه به آغاز بارش‌های برف از روز گذشته در استان محور «کرمان – بافت» محدود گردنه سنگ سیار، محدوده گردنه خانه سرخ در محور «کرمان – سیرجان» و محور «سرچشمه – رفسنجان» تردد با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.

وی بابیان این مطلب که سایر نقاط استان نیز بارش برف داریم اما تردد در آن‌ها امکان‌پذیر است، به رانندگان توصیه کرد: رانندگان از سفرهای غیرضروری در این ایام پرهیز کنند، به همراه داشتن ملزومات زمستانی ازجمله زنجیر چرخ، مواد غذایی، لباس گرم و ... در این ایام ضروری است، ضمن آنکه سرعت مطمئنه را رعایت کنند.

البته گزارشی مبنی بر اینکه آیا این بارش برف خسارت هایی را به وجود آورده است یا خیر منتشر نشده است

نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها