کد خبر : ۲۶۶۸۰
تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
طبیب زاده در نشست هلال‌احمر با فعالین اقتصادی:
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان بابیان اینکه کرمان از استان‌های دارای بیشترین خیر در سطح کشور است، گفت: اتاق کرمان آمادگی این را دارد که اتحادیه خیرین را برای برنامه‌ریزی و هدفمندی بهتر تشکیل دهد.
گفتار نو/ گروه جامعه:

 رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان بابیان اینکه کرمان از استان‌های دارای بیشترین خیر در سطح کشور است، گفت: اتاق کرمان آمادگی این را دارد که اتحادیه خیرین را برای برنامه‌ریزی و هدفمندی بهتر تشکیل دهد.

به گزارش گفتار نو، مهدی طبیب زاده پیش از ظهر امروز سه‌شنبه جلسه هم‌اندیشی جمعیت هلال‌احمر استان کرمان با فعالین اقتصادی  اساتید دانشگاه و خیرین استان کرمان اظهار کرد:  زلزله در کرمانشاه به‌نوعی زلزله در سرمایه‌های اجتماعی هم بود که نشان می‌دهد باید بازسازی سرمایه اجتماعی را آغاز کنیم.

وی افزود: به‌هرحال بایستی جمعیت هلال‌احمر استان کمک‌های مردم  را در مسیر کمک به نیازمندان انجام دهد و اتاق بازرگانی به‌عنوان پارلمان بخش خصوصی آمادگی همکاری را دارد  زیراکسی که درهرصورت مصدوم می‌شود کمک فوری نیاز دارد.

وی ایده تأسیس تشکل انجمن‌ها و سازمان‌های مردمی خیریه را مطرح کرد و افزود: تشکل‌ها برای انجمن‌هایی است که زمینه فعالیت‌های مشترک دارند تأسیس می‌شوند، به دنبال این هستیم انجمن را تشکیل دهیم و بتوانیم از سرمایه اجتماعی وسیعی که در بخش خصوصی است استفاده نماییم.

وی بابیان اینکه استان کرمان از استان‌هایی است که بیشترین جمعیت خیرین را دارد، عنوان کرد: شاید یکی از ایرادها این باشد که خیرین به‌صورت مستقل کار می‌کنند، بر اساس آماری که در استانداری وجود دارد بیش از 500 سازمان مردم‌نهاد ثبت‌شده هستند که پیشنهاد دادیم اتحادیه خیرین را تشکیل دهیم. 

طبیب زاده خاطرنشان کرد: سرمایه فراوانی در اختیار خیرین وجود دارد که ممکن است برخی از سرمایه‌های این خیرین خیلی بازدهی هم نداشته باشند اما با تشکیل اتحادیه می‌توان از آنان نهایت استفاده را کرد. 

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان ادامه داد: با تشکیل اتحادیه امکانات فراوانی آزاد می‌شود و بازدهی از امکانات دیگر هم بیشتر خواهد بود  و نمونه این اتحادیه در کشورهایی همچون کانادا هم وجود دارد.

وی با اشاره به ابن که اتاق کرمان آمادگی تشکیل اتحادیه خیرین را دارد، تصریح کرد: استان کرمان یک استان حادثه‌خیز است و اگر اتفاقی افتاد آمادگی لازم برای امدادرسانی وجود داشته باشد. 

نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها