کد خبر : ۲۶۶۸۱
تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان تأکید کرد:
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان گفت: بیش از 8 میلیارد تومان از کمک‌هایی که به کرمانشاه بعد از زلزله شد مربوط به استان کرمان بود.
گفتار نو/ گروه جامعه:

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان گفت: بیش از 8 میلیارد تومان از کمک‌هایی که به کرمانشاه بعد از زلزله شد مربوط به استان کرمان بود.

به گزارش گفتار نو، رضا فلاح پیش از ظهر امروز سه‌شنبه جلسه هم‌اندیشی جمعیت هلال‌احمر استان کرمان با فعالین اقتصادی  اساتید دانشگاه و خیرین استان کرمان بابیان اینکه جمعیت هلال‌احمر یک سازمان مردم‌نهاد مستقل  به‌دوراز هرگونه نگاه سیاسی است، اظهار کرد: جمعیت هلال‌احمر وظیفه اصلی خود را خدمت‌رسانی به مردم به‌عنوان بزرگ‌ترین افتخار می‌داند.

وی خاطرنشان کرد: مردم اولین سرمایه هلال‌احمر هستند و به این نتیجه رسیدیم درجایی که از ظرفیت مردم استفاده کردیم و به نفع مردم کارکرده‌ایم موفق بوده‌ایم. 

وی بابیان اینکه بیش از 8 میلیارد تومان از کمک‌هایی که به کرمانشاه بعد از زلزله شد مربوط به کرمان بود، افزود:  ورود فعالین اقتصادی به جمعیت هلال‌احمر برکتی برای مردم و نیازمندان است و از اهداف امروز جلسه ما هم هست.

فلاح در ادامه با اشاره به اینکه کلیه اقداماتی که امروز در استان کرمان و در تمامی حوزه‌ها انجام می‌شود داوطلبانه است، بیان کرد: به  دنبال نهادینه کردن این سرمایه عظیم یعنی حضور داوطلبانه مردم هستیم.

وی با تشریح برنامه‌های هلال‌احمر درزمینهٔ جذب نیروهای جوان به‌عنوان نیروهای داوطلب ادامه داد: به گفته رئیس‌جمهور به دنبال استفاده حداکثری از جوانان هستیم

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان یادآور شد: در یک کشوری زندگی می‌کنیم که روزانه با حوادث طبیعی و غیرطبیعی مواجه هستیم، این جمعیت به دنبال اقدامات پیشگیرانه است یعنی آماده بودن برای بروز یک حادثه هستیم.

وی اضافه کرد: یکی از اقداماتی که امروز جمعیت هلال‌احمر به‌عنوان متولی انجام می‌دهد امداد و نجات است، در زلزله‌های اخیر در کرمان در کمترین زمان کنار مردم بودیم و تا امروز بیش از 6 هزار چادر، پتو و کمک‌های دیگر در این دو شهرستان راور و کوه بنان انجام‌شده است.

وی با تأکید بر اینکه متولی اصلی امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر است، گفت:معاونت‌های  مختلفی همچون معاون داوطلبان در حال خدمت است، همچنین راه‌اندازی کاروان‌های سلامت برای خدمات‌رسانی در دورترین نقطه‌ها به‌صورت رایگان از برنامه‌های این معاونت هست.

وی فقر در استان کرمان را از مشکلات مردم دانست و افزود: البته بحث درمان و توان‌بخشی در استان با سرعت بالایی درحال‌توسعه است و همچنین در حوزه کارآفرینی و حوزه دارویی اقدامات مؤثری شده است.

فلاح،  یکی از علل پایین آمدن هزینه‌ها در زلزله اخیر را مقاوم‌سازی و آموزش‌هایی که مردم دیده بودند دانست و خاطرنشان کرد: درزمینهٔ حضور جوانان در هلال‌احمر از طریق کانون‌ها در بخش‌های مختلف ورود کردیم و آموزش‌های مختلف در صنوف مختلف در حال انجام است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان بیان کرد: درزمینهٔ آموزش به خانواده‌ها، بیش از 12 مرحله در خانه افراد را می‌زنیم.

 وی جذب افراد خوش‌نام در هلال‌احمر را باعث افزایش اعتماد مردم نسبت به جمعیت هلال‌احمر دانست و بابیان اینکه خیرین بزرگی در استان کرمان زندگی می‌کنند، خاطرنشان کرد: یکی از کمک‌های مردمی استان به زلزله کرمانشاه کمک 100 تن خرما بوده که خیر شخصاً بین مردم در کرمانشاه توزیع کرد. 

وی در پایان گفت: در جمعه گذشته بیش از هزار بسته لباس گرم از سوی جمعیت هلال‌احمر در بین مردم نیازمند توزیع شد.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها