کد خبر : ۲۶۶۸۳
تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مشاور ارشد رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور :
مشاور ارشد رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور گفت: یکی از مشکلات کشور ما این است خیلی از عادت‌ها و روش‌ها کم‌کم نهادینه می‌شود و وقتی مسئله‌ای به‌اشتباه نهادینه شد، مبارزه کردن با آن سخت خواهد بود.

گفتار نو / گروه جامعه:

مشاور ارشد رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور گفت: یکی از مشکلات کشور ما این است خیلی از عادت‌ها و روش‌ها کم‌کم نهادینه می‌شود و وقتی مسئله‌ای به‌اشتباه نهادینه شد، مبارزه کردن با آن سخت خواهد بود.
 
به گزارش گفتار نو، محمد فلاح پیش از ظهر امروز سه‌شنبه در جلسه هم‌اندیشی جمعیت هلال‌احمر استان کرمان با فعالین اقتصادی  اساتید دانشگاه و خیرین استان کرمان اظهار کرد: خوشحال هستم که انصافاً جمعیت هلال‌احمر استان کرمان هیچ‌گونه ولخرجی و کوتاهی در وظایف خود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: استان کرمان از استان‌های خوبی است که انصافاً درزمینهٔ خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان و درمجموع نیازمندان زحمت‌کشیده‌اند و امیدواریم خدا توفیق دهد این خدماتی که از سوی خیرین به هلال‌احمر در جهت رساندن خدمات به مردم نیازمند می‌شود تشکیلاتی‌تر گردد.

وی در ادامه بابیان اینکه بایستی عادت‌های خوب را نهادینه کنیم، افزود: یکی از مشکلات در کشور ما این است خیلی از عادت‌ها و روش‌ها کم‌کم نهادینه می‌شود و وقتی مسئله‌ای به‌اشتباه نهادینه شد، مبارزه کردن با آن سخت خواهد بود.

وی یادآور شد: همه می‌گویند دولت مسئول حل مشکلات است و این در بین جامعه نهادینه‌شده، اما حل مشکلات و رونق در همه زمینه‌ها ازجمله اقتصادی و فرهنگی نیازمند حضور گسترده مردمی است. 

فلاح بیان کرد: باید برنامه‌ریزی شود تا تکلیف از سازمان‌های مردم‌نهاد که درزمینهٔ کمک به مردم نیازمند فعال هستند بعد از بروز یک حادثه مشخص و بدانند چه‌کاری باید انجام دهند و درواقع از قبل کار و هدف آنان تعریف‌شده باشد.

مشاور ارشد رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور گفت: بسیاری هزینه‌ها که از سوی مردم انجام می‌شود را می‌توان در مسیر کمک به مردم نیازمند هدایت کرد و این از وظایف هلال‌احمر هست و باید به‌گونه‌ای جا بیندازیم هزینه‌های زیاد برای برخی کارها را می‌توانیم در جهت کمک به مردم نیازمند هزینه کنیم.

فلاح در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم تعامل مسئولین با مطبوعات تأکید کرد و افزود: باید نشان داد که خیرین چه‌کارهایی انجام داده‌اند و رسانه‌ها این افراد خیر را به جامعه معرفی نمایند.  
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها