کد خبر : ۲۶۶۸۷
تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
کمالی پور:
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی معتقد است کشورهای اسلامی از عربستان سعودی برای برقراری روابط با اسرائیل تبعیت نمی‌کنند و با آن مخالف هستند.
عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس معتقد است کشورهای اسلامی از عربستان سعودی برای برقراری روابط با اسرائیل تبعیت نمی‌کنند و با آن مخالف هستند.

یحیی کمالی پور، در واکنش به ادعای الجبیر مبنی بر همراهی 55 کشور عربی و اسلامی با آنها برای برقراری روابط با رژیم صهیونیستی گفت: مدت‌ها است کشور عربستان به دام کشورهایی افتاده که ماهیت و استراتژی آنها دشمنی با اسلام است.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه عملا تروریسم که اکنون می توان نماد آن را در داعش و سلفی گری جستجو کرد، پرورش یافتگان کشورهای غربی و آمریکا هستند، عنوان کرد: این گروه های تروریستی همواره از سوی کشور عربستان ارتزاق می شوند.

وی افزود: همراهی و همنوایی که امروز در ادبیات مسئولان سعودی با آمریکایی ها و اسرائیلی ها دیده می شود از مدت ها پیش در میدان عمل وجود داشته که امروز آشکارا بروز پیدا کرده است.

کمالی پور در ادامه با بیان اینکه متأسفانه امروز دنیای اسلام به واسطه حکام نالایق دستخوش حوادث شده است، اظهار داشت: همه دنیا می داند رژیم آدمکش اسرائیلی چگونه به وجود آمده و آنها ضمن غارت اموال سرزمین فلسطینیان را نیز غصب کرده اند.

این نماینده مردم در مجلس  دهم در ادامه با بیان اینکه حتی غیرت انسانی نیز تن به خفتی نمی دهد که عربستان داعیه دار آن شده است، تصریح کرد: مسلمانان دنیا از روش عربستان تبعیت نمی کنند ضمن اینکه مدت ها است منزوی شده و دیگر نمی تواند ادعای ریاست کشورهای عربی و اسلامی را داشته باشد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: کشورهای زیادی عربستان را در این مسیر همراهی نخواهند کرد و همراهی آن بخش از کشورهایی که به این مسیر مایل می شوند آنقدر نخواهد بود که به دنیای اسلام خدشه وارد شود.
لازم به ذکر است، عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان اخیرا مدعی شده است 55 کشور عربی و اسلامی در کنفرانس بحرین به این تصمیم رسیده اند که به محض دستیابی به راه‌حل دائمی برای مساله فلسطین، اسرائیل را به رسمیت شناخته و روابطشان را با آن عادی سازی می‌کنند.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها