کد خبر : ۲۶۷۲۵
تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیرکل کمیته امداد کرمان خبر داد:
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان از اجرای طرح جدیدی با عنوان "تسهیلات کارفرمایی" به‌صورت پایلوت در استان خبر داد که بر اساس آن به ازای به کار گماردن هر مددجو 20 میلیون تومان وام به شرکت و کارگاه دارای شرایط موردنظر داده می‌شود.

گفتار نو/ گروه جامعه: 

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان از اجرای طرح جدیدی با عنوان "تسهیلات کارفرمایی" به‌صورت پایلوت در استان خبر داد که بر اساس آن به ازای به کار گماردن هر مددجو 20 میلیون تومان وام به شرکت و کارگاه دارای شرایط موردنظر داده می‌شود.

به گزارش گفتار نو، یحیی صادقی پیش از ظهر امروز شنبه در جمع خبرنگاران با تشریح طرح جدید تسهیلات کارفرمایی که به‌صورت پایلوت در استان کرمان اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: هر کارفرما اگر نیاز به سرمایه و نیروی کار داشته باشند ما نیروی کار که از فرزندان مددجو هستند را به آنان معرفی می‌کنیم و سرمایه هم در اختیارشان می‌گذاریم که بخشی از مشکلاتشان حل گردد.

وی افزود:250  نفر از فرزندان مددجو برای طرح تسهیلات کارفرمایی در نظر گرفته‌شده‌اند که به ازای هر نفر 20 میلیون تومان در اختیار کارفرما قرار می‌دهیم و هر کارگاه که مورد تائید شرکت شهرک‌های صنعتی قرار گیرد و شرایط لازم را هم داشته باشد می‌تواند تا 5 نفر مددجو را بر اساس این طرح شغل دهد و تا سقف 100 میلیون تومان وام دریافت نماید.

وی اظهار کرد: استان کرمان درزمینهٔ جذب نیروی کار مددجو توسط کارفرمایان در سطح کشور با اختلاف بسیار زیاد در صدر جدول است.

صادقی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: 2300 خانوار شهری و 1200 خانوار روستایی فاقد مسکن هستند که مشارکت خیرین را طلب می‌کند و البته مشارکت خیرین در همه زمینه‌ها وجود دارد اما باید این مشارکت گسترده‌تر گردد. 

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان ادامه داد: 80 خانواده در کوهبنان و 50 خانواده در روستای شهرستان راور در زلزله آسیب دیدند که نیازمند مسکن هست  که بخشی از اعتبارات امدادی و بخشی کمک‌های مردمی این کار در حال انجام است.

افزایش مستمری مددجویان تا سقف 465 هزار تومان

وی عنوان کرد: قبلاً سرانه مستمری کمیته امداد حداقل 53 هزار تومان و حداکثر 100 هزار تومان بود که با در نظر گرفتن رقمی در بودجه امسال، مستمری مددجویان حداقل 148 هزار تومان و حداکثر 465 هزار تومان افزایش‌یافته است که از این ماه پرداخت می‌شود.

وی توضیح داد: پرداخت مستمری به‌صورت متمرکز  از طریق صندوق قرض‌الحسنه ولایت که از سال گذشته افتتاح شد انجام می‌شود که برای همه مددجویان کارت صادرشده و در اختیار خانواده‌ها هم قرارگرفته است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: امکان استمرار پرداخت مستمری برای همه مددجویان را نداریم و مددجو باید به دنبال اشتغال پایدار باشد و در طرح‌های اشتغال‌زای کمیته امداد شرکت بکنند. همچنین تمام مددجوهای کمیته امداد استعداد سنجی شده‌اند.

به گزارش گفتار نو،‌در پایان جلسه، تفاهم‌نامه طرح تسهیلات  کارفرمایی بین مدیرکل کمیته امداد استان کرمان و مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان کرمان امضاء شد.


نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها