کد خبر : ۲۶۸۲۱
تاریخ انتشار : ۰۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: امروز با افزایش هزار و ۳۸۶ صندلی در قالب پنج سالن بهسازی شده کرمان جزو ۹ استان اول کشور قرار گرفته است.


 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: امروز با افزایش هزار و ۳۸۶ صندلی در قالب پنج سالن بهسازی شده کرمان جزو ۹ استان اول کشور قرار گرفته است.

محمدرضا علیزاده  اظهار کرد: در سال ۹۲ و در آغاز کار دولت یازدهم؛ به هر دلیل، چهار سالن سینما بیشتر در سراسر استان فعال نبود و همین مساله استان کرمان را از لحاظ ظرفیت پخش تولیدات سینمایی کشور در رده بیست و یکم قرار داده بود.

علیزاده ادامه داد: برای بهبود شرایط موجود؛ رایزنی ها و تماس های مکرر و موثری را از یک سو با مسولان استانی از جمله شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهرها و از سوی دیگر با مدیران و دست اندرکاران سازمان سینمایی کشور، آغاز کردیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال استان کرمان با اشاره به اینکه سال ۹۲ در رتبه بیست و یک از نظر تعداد صندلی سینما بودیم، ادامه داد: پس از پیگیری های مستمر و حصول نتایج اجرایی کار؛ اکنون از لحاظ ظرفیت عرضه تولیدات سینمایی کشور در پرده سینما با افزایش هزار و ۳۸۶ صندلی در قالب پنج سالن بهسازی شده، در رده ۹ استان اول هستیم.

علیزاده گفت: این سالن های سینما در شهرستان‌های سیرجان، زرند، انار و کرمان به جمع سالنهای موجود سینمای استان کرمان اضافه شده است.

وی تصریح کرد: این جایگاه نیز قطعا کافی نیست و با شرایط مطلوبی که شایسته مردم شریف کرمان است فاصله دارد. به همین دلیل تلاش خواهیم کرد تا با ایجاد و تقویت زیر ساخت های هنر – صنعت سینما و فیلم سازی در این خصوص باز هم زمینه های مناسب تری را برای سراسر استان و مردم دیار کریمان فراهم آوریم.
منبع: مهر
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها