کد خبر : ۲۶۸۶۱
تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
نماينده‌ ولي فقيه و امام جمعه‌ کرمان:
نماينده‌ ولي فقيه و امام جمعه‌ کرمان گفت: دستاوردهاي نمايشگاه قرآن و عترت بايد ارزيابي شده و مشخص شود که چگونه با استفاده از دستاوردهاي جديد مي‌توان پيام قرآني را بهتر منتقل کرد.

نماينده‌ ولي فقيه و امام جمعه‌ کرمان گفت: دستاوردهاي نمايشگاه قرآن و عترت بايد ارزيابي شده و مشخص شود که چگونه با استفاده از دستاوردهاي جديد مي‌توان پيام قرآني را بهتر منتقل کرد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاين، حجت‌الاسلام والمسلمين حسن عليدادي در مراسم افتتاحيه‌ي دوازدهمين نمايشگاه قرآن و عترت استان کرمان با تاکيد بر اين که مهم‌ترين دستاورد نمايشگاه قرآني بايد انتقال پيام‌هاي قرآني به جامعه باشد، افزود: خداوند از همه‌ي ظرفيت‌هاي روحي و رواني انسان در آيات متعدد قرآن در جهت هدايت و نجات او استفاده کرده است و ابزارهاي انتقال اين آيات هم اکنون در جامعه وجود دارد.

وي تصريح کرد:  بيش از دوهزار پيام حقوقي در قرآن کريم آمده است که همه‌ي آن‌ها جاي تامل و بررسي دارد.

امام جمعه‌ کرمان با اشاره به اين‌که عترت، مفسر، مبين و مکمل دستورات الهي است خاطرنشان کرد: قرآن و عترت در کنار هم هستند و بايد با يک‌ديگر درک شوند.

حجت‌الاسلام و المسلمين عليدادي ادامه داد: بايد در نمايشگاه‌ها از خلاقيت‌ها و چهر‌ه‌هاي قرآني فرهيخته استفاده کرد و نمايشگاه‌هاي قرآني بايد به گونه‌اي باشند که پيام‌هاي قرآني را با دستاوردهاي به روز به مردم منتقل کنند و اين در واقع رسالت اصلي برگزاري چنين نمايشگاه‌هايي خواهد بود.

در ادامه‌ي اين مراسم محمودآبادي، مديرکل حوزه‌ي استانداري کرمان نيز گفت: بايد اين جريان قرآني را تبديل به گفتمان کرده و در بين مردم به عنوان تفکر برتر رواج دهيم.

وي در ادامه به عدم توفيق دستگاه‌هاي فرهنگي در ترويج فرهنگ قرآن و عترت اشاره کرد و افزود: حوزه‌ي قرآن و عترت متولي زيادي دارد اما بازدهي زيادي نداشته و کارها به صورت منسجم  و هماهنگ انجام نشده است.

محمودآبادي با انتقاد از اين‌که در جهت ترويج فرهنگ قرآني زيربنايي عمل نشده است، خاطرنشان کرد: در مدارس چندان به درس قرآن اهميت داده نمي‌شود و اگر کاري شده تنها ظاهري بوده و جنبه‌ي تبليغي داشته است.

وي تصريح کرد: متاسفانه بعضي از دستگاه‌هاي فرهنگي اعتبارات خوبي در حوزه‌ي قرآني دارند اما خروجي کار آن‌ها چندان قابل قبول نيست؛ منابع را هدر مي‌دهند و کاري در جامعه در جهت ترويج فرهنگ قرآني و عترت از پيش نمي‌برند.

محمودآبادي تاکيد کرد: هرچند تشکيلات و موسسه‌هاي قرآني فعال زيادي در سطح جامعه داريم اما به کيفيت کار و معارف اسلامي و قرآني توجه زيادي نشده و براي همين است که معارف قرآني چندان براي جوانان جذابيت ندارد.


نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها