کد خبر : ۲۶۸۶۷
تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمان تشریح کرد:
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمان وضعیت امدادرسانی به زلزله زدگان استان کرمان در دو زلزله بزرگ اخیر در مناطق کوهبنان و هجدک را تشریح کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمان وضعیت امدادرسانی به زلزله زدگان استان کرمان در دو زلزله بزرگ اخیر در مناطق کوهبنان و هجدک را تشریح کرد.

رضا فلاح صبح امروز  چهارشنبه در نشست خبری با تسلیت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و گرامیداشت ایام دهه فجر اظهار کرد: ما مدیون شهدایی هستیم که برای انقلاب زحمت کشیده اند و هر چه از آرامش، امنیت و جایگاه در کشور داریم، از انقلاب، شهداء و دفاع مقدس است.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات هلال احمر در زلزله های اخیر در استان کرمان افزود: اصحاب رسانه در این مدت همراه مردم و خدمتگزاران آنها بودند و قلم رسانه به اعضای ستاد بحران کمک زیادی کرد.

فلاح با اشاره به اینکه استان کرمان از 10 آذرماه با دو زلزله بزرگ مواجه بود، افزود: وظیفه جمعیت هلال احمر امداد رسانی و اسکان اضطراری است که در زلزله شهرستان راور در 30 دقیقه اول 10 تیم ارزیابی به منطقه اعزام شد و بیش از 70 روستا را در شهرستان های راور و کرمان مورد ارزیابی قرار داد.

وی بیان کرد: در زلزله کوهبنان کمتر از 10 دقیقه، 6 تیم ارزیاب را به منطقه فرستادیم و در مجموع در منطقه کوهساران بیش از 525 نیرو به صورت نفر روز و در کوهبنان 900 نفر نیرو در قالب 180 تیم حضور یافتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: 447 خانوار در منطقه کوهساران راور شامل 2235 نفر در چادرهای هلال احمر اسکان یافتند و در کوهبنان 4 هزار و 740 خانوار اسکان گرفتند.

وی با بیان اینکه در این زلزله ها استان های یزد، فارس، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور به ما کمک کردند، اظهار کرد: در بخش کوهساران شهرستان راور 447 تخته چادر، 541 تخته موکت، 1341 تخته پتو، 233 شعله والور و یک تن نایلون و در شهرستان کوهبنان 4 هزار و 740 چادر، 853 شعله والور، 6 تن نایلون و 214 تخته پتو توسط جمعیت هلال احمر توزیع شده است.

وی ادامه داد: همه چادرهایی که به مردم داده شده براساس ارزیابی تیم ها بوده و سعی کردیم کوتاهی صورت نگیرد و مردم ناراضی نباشند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان بیان کرد: برگزاری جلسه نیازسنجی مناطق زلزله زده کوهبنان در راستای اجرای طرح های داوطلبی با حضور خیّران استان، راه اندازی کاروان نشاط و امید توسط خیران بم در کوهبنان و توزیع 11 تن خرما در دو مرحله و 220 شعله بخاری برقی، پیگیری اعزام کمک های سازمان های مردم نهاد شامل کانکس، مواد غذایی و لباس گرم و ... از دیگر اقدامات این جمعیت در زلزله های اخیر در استان بوده است.

وی افزود: در این ایام همچنین دبیرکل جمعیت هلال احمر یک مرتبه و ریاست سازمان امداد و نجات در دو مرحله در منطقه حضور یافته اند.

فلاح با اشاره به انجام اقدامات آموزشی در دو منطقه زلزله زده کوهبنان و راور گفت: اعزام تیم های خادم با هدف آشنایی و آمادگی مردم و آموزش چهره به چهره در این مناطق صورت گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به برنامه های جمعیت هلال احمر استان کرمان در دهه فجر با تاکید بر اینکه هدف، برگزاری مردمی برنامه ها و کیفی بودن آنهاست، عنوان کرد: حضور پرسنل، جوانان و داوطلبان در برنامه های گرامیداشت 12 بهمن سالروز ورود امام خمینی(ره) به کشور، برگزاری برنامه ها و مسابقات ورزشی فرهنگی، افتتاح پایگاه امداد کوهستان کرمان در کوهبنان طی هفته آینده با حضور رییس جمعیت هلال احمر، افتتاح پایگاه امداد گل گهر سیرجان و پل بهادرآباد شهرستان رودبار، افتتاح اتاق عمل دندانپزشکی مرکز درمان استان و بیش از 10 خانه هلال در استان از دیگر برنامه های جمعیت در ایام دهه فجر است.

فلاح در پایان تصریح کرد: هدف جمعیت هلال احمر، حفظ آرامش مردم در زمان بحران، افزایش آموزش های کیفی و اثربخش برای ادارت و مردم است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز گفت: بعد دوم هلال احمر فرهنگی است و تمامی فعالیت ها در معاونت های زیرمجموعه جمعیت هلال احمر پیوست فرهنگی دارند.

حجت الاسلام سجادی افزود: اگر در معاونت ها به نیازمندان کمک یا دستگیری می شود باید کار فرهنگی هم صورت گیرد.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها