کد خبر : ۲۶۹۸۴
تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
معاون جهاد کشاورزی استان کرمان:
معاون سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانبا اشاره به اینکه 200 هزار بهره بردار در استان کرمان داریم، گفت: اعتبارت خوبی برای سیستم آباری نوین در نظر گرفته شده اما کشاورزان جلو نمی آیند و نباید توپ را در زمین سازمان جهاد کشاورزی انداخت.

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: برخی کشاورزان 800 کیلوگرم در هکتار پسته تولید می کنند که از نظر ریالی و مصرف آب به صرفه نیست و با این وضعیت، محصول کشاورز توجیه اقتصادی ندارد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدرضا پورخاتون" صبح امروز 28 بهمن ماه در میز توسعه پسته در کرمان با حضور استان های مختلف و مسوولانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: متاسفانه یک مشکل بزرگ این است که منافع ملی کنار گذاشته شده و دنبال منافع حزبی، شخصی و گروهی هستیم و اگر می خواهیم کاری انجام بشود، باید تنگ نظری ها کنار گذاشته شود.

وی در ادامه درباره صادرات پسته عنوان کرد: وظیفه ما تولید محصول است و امروز تهدید ما در حوزه پسته، تهدید تولید است که مربوط به چندین سال بوده و منابع آب ما با چالش اساسی مواجه شده و در حوزه حاکمیتی نتوانسته ایم درست مسئله آب را مدیریت کنیم.

پورخاتون افزود: امروز شاید هنوز برخی از کشاورزان ما اهمیت آب را نمی دانند و باید با یکسری سیاست هایی آب را به درستی در اختیار کشاورز قرار می دادیم.

وی با اشاره به اینکه 200 هزار بهره بردار در استان کرمان داریم، گفت: اعتبارت خوبی برای سیستم آباری نوین در نظر گرفته شده اما کشاورزان جلو نمی آیند و نباید توپ را در زمین سازمان جهاد کشاورزی انداخت.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها