کد خبر : ۲۷۱۵۰
تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از وضعیت فعلی صنعت کشاورزی انتقاد کرد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از وضعیت فعلی صنعت کشاورزی انتقاد کرد.

احمد انارکی محمدی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،درباره وضعیت  صنعت کشاورزی گفت:یکی از مزیت های کشور در بخش کشاورزی بوده اما علی رغم اینکه ایران یک کشور 4 فصل محسوب می شود، در بخش کشاروزی پیشرفت محسوسی حاصل نشده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:از منابع آبی و خاک کشور استفاده صحیح و کارشناسی نمی شود و در بخش کشاورزی از طرح های آمایش سرزمینی استفاده موثر نشده است.حفر بی رویه  چاه های عمق غیرمجاز، بخش  کشاروزی را با مشکل روبرو کرده از طرفی هزینه های کشاورزی با رشد روبرو شده است.

لزوم هماهنگی بین دستگاه ها برای تقویت صنعت کشاورزی

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد:تقسیم اراضی کشاورزی به قطعات کمتر از حد نصاب، باعث بالا رفتن هزینه ها در بخش کشاورزی شده این در حالی است تجمیع زمین های کشاورزی باید در دستور کار باشد.

انارکی محمدی تصریح کرد: تجمیع زمین های کشاورزی باعث می شود که آبیاری و سمپاشی اراضی کشاورزی براساس اصول کارشناسی انجام شود از طرفی در هزینه ها صرفه جویی شود.

وی با اشاره به اینکه تغییرات اقلیمی و گرم شدن زمین اثرات نامناسبی در بخش کشاورزی داشته است،تصریح کرد:با توجه به کاهش بارش در سال های گذشته باید سیستم های آبیاری ارتقا یابند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم هماهنگی بین دستگاه ها برای تقویت صنعت کشاورزی، یادآور شد:سند دار کردن اراضی کشاورزی می تواند زمینه ارائه تسهیلات بانکی مناسب به کشاورزان را فراهم کند بنابراین باید این مهم انجام شود
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها