کد خبر : ۲۷۱۶۰
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
عضو کمیسیون انرژی مجلس:
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس از محل ردیف کاهش 12 هزار میلیاردی پرداخت یارانه‌ها دولت را ملزم کرد 7 هزار میلیارد تومان را برای کاهش فقر مطلق به‌کار ببرد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس از محل ردیف کاهش 12 هزار میلیاردی پرداخت یارانه‌ها دولت را ملزم کرد 7 هزار میلیارد تومان را برای کاهش فقر مطلق به‌کار ببرد.

حسین امیری‌خامکانی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به پایان کار مجلس در تصویب لایحه بودجه 97 در رابطه با قیمت حامل‌های انرژی اظهار داشت: مجلس با افزایش قیمت حامل‌های انرژی مخالفت کرد و در بودجه سال 97 هیچ حکمی در رابطه با افزایش این قیمت‌ها وجود ندارد و منابع درآمدی برای بحث اشتغال‌زایی که قرار بود از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی تأمین شود با منابع بانکی و صندوق توسعه ملی جایگزین شد در ضمن اینکه بودجه اشتغال زایی هم کاهش یافت.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی افزود: با وجود آنکه هیچ حکمی در رابطه با افزایش قیمت حامل‌های انرژی در مجلس نه‌ به‌صورت پلکانی و نه جهشی تصویب نشد اما دولت طبق قانون قبلی خود یعنی قانون هدف‌مندی یارانه‌ها مجاز است در این رابطه تصمیم بگیرد.

 امیری‌خامکانی خاطرنشان کرد: افزایش یا عدم تغییر قیمت حامل‌های انژی به‌عهده دولت گذاشته شد تا در این خصوص تصمیم بگیرد اما اینکه دولت چه تصمیمی در رابطه با افزایش یا عدم تغییر قیمت حامل‌های انرژی می‌گیرد، مشخص نیست هر چند دولت طبق قانون هدف‌مندی یارانه‌ها با وجود آنکه در سال‌های 95 و 96 اجازه افزایش داشت اما تغییری در این قیمت‌ها نداد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در رابطه با تکلیف پرداخت یارانه‌ها در بودجه تصریح کرد: تصمیم در این رابطه نیز به دولت واگذار شد پرداخت یارانه نقدی از 42 هزار میلیارد تومان در بودجه به 30 هزار میلیارد تومان کاهش یافت تا افرادی که نیازمند نیستند یارانه دریافت نکنند و به همین نسبت تعداد افراد بی‌نیاز از دریافت یارانه مبلغ یارانه کاهش یافت و اکنون این دولت است که باید تصمیم بگیرد چگونه می‌خواهد سطح درآمدی افراد را پایش کند.

امیری‌خامکانی تصریح کرد: دولت در رابطه با سازوکار پایش افراد باید تصمیم بگیرد طبیعی است افراد تحت پوشش سازمان‌های حمایتی از جمله کمیته امداد و سازمان بهزیستی قطعاً یارانه این افراد قطع نمی‌شود.

وی ادامه داد: مجلس از محل ردیف کاهش 12 هزار میلیاردی پرداخت یارانه‌ها دولت را ملزم کرد 7 هزار میلیارد تومان را برای کاهش فقر مطلق به‌کار ببرد.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها