کد خبر : ۲۷۱۷۱
تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
فرمانده انتظامی استان کرمان:
فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: 457 نفر در شمال استان و 215 نفر در جنوب استان کرمان در نه ماهه اول سال جاری به دلیل تصادف جان خود را از دست داده‌اند.

فرمانده انتظامی استان کرمان از اجرای طرح اجتماعی«یار مهربان» به عنوان ایده پلیس کرمان برای اولین بار در کشور خبر داد و به تصادفات استان کرمان اشاره کرد و افزود: تعداد کشته‌های جاده‌ای ما 18 درصد افزایش داشته و تصادفات درون شهری یک درصد کاهش داشته ایم، شایان ذکر است که 457 نفر در شمال استان و 215 نفر در جنوب استان کرمان در نه ماهه اول سال جاری به دلیل تصادف جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، سردار "رضا بنی‌اسدی‌فر" در نشست خبری با اصحاب رسانه امنیت را اولویت اول این فرماندهی دانست و گفت: براساس ارزیابی سال 95 وزارت کشور، کرمان رتبه برتر را در شاخص های امنیتی کشور  کسب کرد.

وی به اقدامات صورت گرفته اشاره کرد و افزود: اجرای بیش از 2 هزار طرح عمرانی در سطح استان و سرمایه گذاری 3 هزار میلیارد دلاری خارجی نشان دهنده وجود امنیت در استان کرمان است.


وی بیان کرد: در سال جاری 185 هزار فقره تشکیل و رسیدگی که 58 درصد آن با اقدامات مشاوره ای پلیس به صلح و سازش منتهی شد، پاسخگویی به بیش از 905 هزار تماس مردم با سامانه 110 که 430 هزار تماس آن عملیاتی شده است، صدور 127 هزار جلد گذرنامه از جمله اقدامات پلیس در سال جاری در سطح استان بوده است.

سردار بنی‌اسدی‌فر به تشریح اقدامات علمی، پژوهشی پلیس استان از ابتدای سال تا کنون پرداخت و اضافه کرد: با توجه به اینکه عمده مشکلات ما در حوزه فرهنگی و اجتماعی است لذا با وجود کمبود امکانات اما تمرکز بر حوزه فرهنگی و اجتماعی نیز در سال جاری داشته‌ایم که از جمله آنها برگزاری جلسه آموزشی، ارایه خدمات مشاوره‌ای و ... می‌باشند.

وی از اجرای طرح اجتماعی«یار مهربان» به عنوان ایده پلیس کرمان برای اولین بار در کشور خبر داد و به تصادفات استان کرمان اشاره کرد و افزود: تعداد کشته‌های جاده‌ای ما 18 درصد افزایش داشته و تصادفات درون شهری یک درصد کاهش داشته ایم، شایان ذکر است که 457 نفر در شمال استان و 215 نفر در جنوب استان کرمان در نه ماهه اول سال جاری به دلیل تصادف جان خود را از دست داده‌اند.

فرمانده انتظامی استان کرمان سهم عامل انسانی در تصادفات را 70 درصد دانست و اظهار کرد: انسان، وسیله نقلیه و جاده در حوادث رانندگی دخیل می‌باشند.

وی از کشف 71 درصد سرقت‌‌های مهم استان خبر داد و ادامه داد: 40 درصد سرقت‌های استان مربوط به سرقت منزل، 25 درصد موتورسیکلت، 16 درصد خودرو، 7 درصد مغازه و 2 درصد کیف قاپی بوده است، شایان ذکر است که از مجموع سرقت‌های رخ داده در استان 35 درصد جزء سرقت‌های مهم بوده است که وقوع آن نسبت به مدت مشابه سال قبل یک درصد کاهش داشته است، ضمن آنکه سرقت مسلحانه استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 24 درصد کاهش داشته است.

نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها