کد خبر : ۲۷۱۷۲
تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان خبر داد:
مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: رئیس پایگاه جهانی لوت جهت راه اندازی پایگاه ثبت جهانی لوت در راور از کویر این شهرستان دیدن خواهد کرد.
مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: رئیس پایگاه جهانی لوت جهت راه اندازی پایگاه ثبت جهانی لوت در راور از کویر این شهرستان دیدن خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "محمود وفایی" در نشست  مشترک با فرماندار شهرستان راور، افزود: طی برنامه ریزیهای انجام شده 25 اسفندماه جاری رئیس پایگاه جهانی لوت جهت  راه اندازی پایگاه جهانی لوت در راور وارد این شهرستان می شود.

وی با اشاره به اینکه با راه اندازی درگاه کویر از سوی شهرستان راور گردشگران و مسافران می توانند برای ورود به کویر مسیر کوتاهتری را طی کنند، بیان کرد: باید برنامه های متنوع و جذابی مانند کویر نوردی و آفرود در الویت کار این منطقه قرار گیرد.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه شهرستان راور در مسیر تردد مسافران و گردشگران به سمت کرمان و دیگر شهرستانهای استان قرار دارد، اظهار کرد: باید با همکاری فرمانداری، شهرداری و غیره به ماندگاری مسافران در این شهرستان کمک کرد که راه اندازی زیرساختهای گردشگری از جمله خانه های بوم گردی، خانه مسافر و کمپهای متعدد گردشگری می تواند در این زمینه موثر باشد.

وفایی تصریح کرد: شهرستان راور منطقه ای کوهستانی و کویری است بنابراین می تواند به راحتی مسافران متفاوتی را به سوی خود جذب کند.

وی به کاروانسراهای تاریخی و باارزش شهرستان راور اشاره کرد و گفت: امیدواریم با همکاری دستگاههای مربوطه بتوانیم این کاروانسراها را جهت مرمت و تغییر کاربری مناسب به بخش خصوصی واگذار و از انها استفاده بهینه کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان به راه اندازی گردشگری معدن در سه شهرستان زرند، راور و کوهبنان اشاره کرد و افزود: این شهرستان ها می توانند با ورود گردشگران به معادن فعال و یا غیر فعال  نوعی دیگر از گردشگری که بسیار مهیج است، را راه اندازی کنند.

وی با اشاره به اینکه در سالجاری و سال آینده بهترین تسهیلات صنایع دستی به هنرمندان ارائه می شود، تاکید کرد: برای ایجاد اشتغالزایی در روستاها تسهیلاتی با بهره 4 تا 6 درصد پرداخت می شود.

وفایی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه صنایع دستی شهرستان راور دارای قدمت بالایی است می توان با جذب هنرجویان و علاقمندان و با ارائه تسهیلات به ارتقاءصنایع دستی این شهرستان کمک کرد.

نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها