کد خبر : ۲۷۱۸۹
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رئیس اداره میراث فرهنگی کوهبنان عنوان کرد
رئیس اداره میراث فرهنگی کوهبنان گفت: دو واحد بوم‌گردی زعفران و واحد بوم‌گردی وکیل‌زاده که بر اثر زلزله 30 آذر ماه آسیب جدی به آن‌ها وارد شد که باید بازسازی و مرمت شوند.
رئیس اداره میراث فرهنگی کوهبنان گفت: دو واحد بوم‌گردی زعفران و واحد بوم‌گردی وکیل‌زاده که بر اثر زلزله 30 آذر ماه آسیب جدی به آن‌ها وارد شد که باید بازسازی و مرمت شوند.

مهدی احمدی امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: 2 واحد بوم‌گردی در منطقه طغرالجرد، واحد بوم‌گردی آویشن در کهن، واحد بوم‌گردی شهریار در روستای جور، واحد بوم‌گردی خانه سنگی در روستای عباس‌آباد و یک واحد در ده‌خواجه و واحد بوم‌گردی در گسک در نمایشگاه واحدهای بوم‌گردی و دستاوردهای روستایی در تهران حضوری فعال داشتند.

رئیس میراث فرهنگی شهرستان کوهبنان عنوان کرد: دو واحد بوم‌گردی زعفران و واحد بوم‌گردی وکیل‌زاده که بر اثر زلزله 30 آذر ماه آسیب جدی به آن‌ها وارد شد که باید بازسازی و مرمت شوند.

وی با اشاره به اینکه این واحدهای بوم‌گردی در طول سال به‌ویژه ایام نوروز فعال هستند، گفت: این مکان‌های گردشگری آماده خدمات به گردشگران داخلی و خارجی هستند.

جمشیدی نماینده برنامه و بودجه استان کرمان در حوزه اقتصاد مقاومتی از بناهای تاریخی کوهبنان از جمله آسیاب هشتم، خانه‌آلطه، خانقاه شیخ‌ابوسعید و گنبد آخوند به همراه مسوول میراث فرهنگی کوهبنان بازدید کرد.

وی در حاشیه بازدید از بناهای تاریخی کوهبنان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه کوهبنان استعدادهای فراوانی در گردشگری دارد که ناشناخته مانده و نیازمند معرفی و احیا هستند، تصریح کرد: قرار گرفتن این آثار در حوزه اقتصاد مقاومتی می‌تواند به این مهم کمک کند.

جمشیدی خاطرنشان کرد: بناهای تاریخی و آثار باستانی که شمار بسیاری از آن‌ها در طول تاریخ بر اثر عوامل طبیعی و...از میان رفته‌اند باید به آن‌ها نگاه ویژه‌ای شود و در حفظ و احیا و مرمت این بناها کوشید لذا بناهای تاریخی هر شهر هویت و معرف آن شهر است.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها