کد خبر : ۲۷۲۲۶
تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سفیر اتریش در ایران :
سفیر اتریش در ایران با بیان اینکه کشورش آمادگی همکاری برای ساخت نیروگاههای خورشیدی بیشتر در استان کرمان را دارد ،گفت : اینک فاز اول پروژه نیروگاه خورشیدی در این استان را در دست ساخت داریم .
سفیر اتریش در ایران با بیان اینکه کشورش آمادگی همکاری برای ساخت نیروگاههای خورشیدی بیشتر در استان کرمان را دارد ،گفت : اینک فاز اول پروژه نیروگاه خورشیدی در این استان را در دست ساخت داریم .

به گزارش ایرنا ،اشتفان شولدز در جریان بازدید از فاز اول و در حال اجرای نیروگاه 1.2 مگاواتی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان اظهار کرد: فاز دوم پروژه 60 مگاواتی نیروگاه خورشیدی طی دو سال آینده با سرمایه گذاری 55 میلیون یورو هم احداث خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه طی دوسال اخیر 2پروژه اقتصادی بزرگ اتریش در استان کرمان اجرا شده است اظهار داشت: دو سال پیش هیات اقتصادی از ایالت اتریش به کشور ایران سفر داشته و این سفر نتیجه اقتصادی قابل ملموسی داشته است .
شولدز گفت: اولین پروژه که توسط اتریش در ایران احداث شد نیروگاه خورشیدی در رفسنجان بود و پروژه بزرگ دوم هم در گل گهر است که توسط اتریشی ها در حال انجام است.

وی بیان کرد: اتریش آمادگی خود را برای همکاری با ایران به ویژه استان کرمان و منطقه رفسنجان اعلام می کند .

** مدرن ترین خط تولید فولاد در کرمان راه اندازی می شود

شولدز با اشاره به اینکه استان کرمان و شهر رفسنجان از مناطق اصلی سرمایه‌گذاری است ادامه داد: به زودی هم کلنگ ‌زنی مدرن ترین خط تولید فولاد در استان کرمان به زمین زده خواهد شد .
وی گفت :کشورش منابع نفتی ندارد بلکه این منابع انسانی اتریش است که در رفاه اقتصادی نقش به سزایی داد و در نظر داریم دانش و دستاوردهایمان را با شما ایرانیان به اشتراک بگذاریم.
شولدز در رابطه با انرژی های تجدید پذیر هم گفت: اتریش در سطح جهان در حوزه استفاده از منابع انرژی های تجدید پذیر پیشرو است طوی که 91.8 درصد برق اتریش از منابع تجدید پذیر کسب می شود و یکی از راهبردهای اتریش در همکاریهای توسعه ای در تامین انرژی از منابع تجدید پذیر است.
وی اظهار داشت : این همکاری اتریش با سازمانهای منطقه ای در جنوب شرق آفریقا و چند منطقه دیگر وجود دارد و مرکز این هماهنگی ها در تهران خواهد بود.


نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها