کد خبر : ۲۷۵۶۴
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
نماینده مردم رفسنجان در مجلس:
نماینده مردم رفسنجان در مجلس،گفت: تشکیل کمیته بحران میان وزرای کشور امور دارایی و اقتصاد و جهاد کشاورزی برای رفع بحران گرمازدگی پسته رفسنجان الزامی است.
نماینده مردم رفسنجان در مجلس،گفت: تشکیل کمیته بحران میان وزرای کشور امور دارایی و اقتصاد و جهاد کشاورزی برای رفع  بحران گرمازدگی پسته رفسنجان الزامی است.

احمد انارکی محمدی درگفت وگو با خانه ملت درباره میزان خسارت وارد  براثر گرمازدگی به پسته کاران در  رفسنجان،گفت:در کنار پدیده خشکسالی که امسال این حوزه انتخابیه  را فرا گرفت؛متاسفانه بحران گرمازدگی نیز در اوایل سال، پسته کاران در رفسنجان را  نیز با مشکلات اقتصادی روبروکرده  است.

 نماینده مردم رفسنجان و انار درمجلس شورای اسلامی تصریح کرد:بالارفتن درجه حرارت آب و هوا در ابتدای  سال در رفسنجان در زمان گلریز پسته موجب شده،خسارت نزدیک به 2 هزارمیلیارد تومان به پسته کاران  رفسنجان وارد شود و از همین رو گرمی هوا در زمان گلریز پسته  در رفسنجان  به 34در جه رسید که این  امر  پسته مرغوب  رفسنجان  را از بین برد.

وی ادامه داد:برای بهبود و تامین اقتصاد کشاورزان  باید دولت در  تمام مواقع پشتیبان  کشاورزان در عرصه های مختلف تولید باشد؛بنابراین در گام نخست باید کشاورزان در  مواقعی  که با حوادث غیر مترقبه از قبیل سرمازدگی و گرمازدگی  روبرو می شوند،مورد حمایت قرار گیرند تا بتوانند به  چرخه تولید بازگردند.

انارکی  افزود:گرمازدگی پسته  فاجعه اقتصادی برای کشاورزان در  رفسنجان  ایجاد کرده  است و این درحالی است  که گرما زدگی به کشاورزان انار نیز  خسارت وارد کرده است؛بنابراین  برای  پایداری تولید پسته در رفسنجان می‌بایست کشاورزان مورد حمایت های گسترده دولتی قرار بگیرند.

وی ادامه داد: تزریق  وام‌های کشاورزی و بلاعوض و تسهیلات کم بهره برای کشاورزان این منطقه ضروری است؛بنابراین  باید دولت تمهیداتی  در این راستا اتخاذ کند؛زیرا  درغیر این صورت کشاورزان به بانک ها بدهکار خواهند شد؛بنابراین باید تدابیری اندیشد شود که  بتوان با پرداخت خسارت  به کشاورزان،تولیدکنندگان  را  به چرخه تولید  بازگرداند.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس  با بیان اینکه  خواستار تشکیل کمیته میان وزرای اقتصاد،کشاورزی و کشور برای رفع  بحران گرمازدگی پسته رفسنجان شد،یادآورشد:گرمازدگی 2هزار میلیارد تومان به پسته کاران رفسنجانی خسارت  وارد کرده است.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: