کد خبر : ۲۷۵۶۵
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه انتقاد کرد
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت : دستورالعملی وجود دارد تا محل اجرای طرح‌ها به‌عنوان وثیقه مورد پذیرش قرار بگیرد اما بسیاری از بانک‌ها به‌صورت سلیقه‌ای عمل می‌کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت : دستورالعملی وجود دارد تا محل اجرای طرح‌ها به‌عنوان وثیقه مورد پذیرش قرار بگیرد اما بسیاری از بانک‌ها به‌صورت سلیقه‌ای عمل می‌کنند.

علی بختیاری در نشست کارگروه دام، طیور و آبزیان کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی
علی بختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص عدم پذیرش سند اراضی کشاورزی به‌عنوان وثیقه توسط بانک‌ها، اظهار داشت: سال‌ها است که با این موضوع درگیر هستیم و تعدادی از بانک‌ها با این موضوع سلیقه‌ای برخورد می‌کنند و دلایل خاص خود را دارند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در روستاها و شهرستان‌ها بانک‌ها اسناد را قبول نمی‌کنند و ما نیز به این موضوع معترض هستیم و درجلسات مختلف نیز اعلام کرده‌ایم تا اسناد مورد پذیرش قرار بگیرند، گفت: در گذشته به وزیر جهاد کشاورزی نامه‌ای ارسال کرده‌ایم تا توصیه کنند اسناد اراضی کشاورزی و روستایی به‌عنوان وثیقه مورد پذیرش قرار بگیرد.

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بانک کشاورزی نیز بعضا اسناد را مورد قبول قرار می‌دهد،ادامه داد: این بانک اسنادی را که تشخیص می‌دهد نقدینگی راحت‌تری دارند و درصورتی که دریافت کننده تسهیلات اقساط خود را پرداخت نکرد، می‌تواند به‌راحتی آن را به‌فروش برساند مورد پذیرش قرار می‌دهند.

دستورالعمل پذیرش محل اجرای طرح‌ها به‌عنوان وثیقه وجود دارد

وی با تاکید بر اینکه دستورالعملی وجود دارد تا محل اجرای طرح‌ها به‌عنوان وثیقه مورد پذیرش قرار بگیرد؛ اما بسیاری از بانک‌ها به‌صورت سلیقه‌ای عمل می‌کنند، عنوان کرد: این موضوع را از طریق وزارت جهاد کشاورزی درحال پیگیری هستیم و امیدواریم تا به‌نتیجه مطلوب دست پیدا کنیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در زمینه ضمانت‌ها سختگیری‌های زیادی صورت می‌گیرد که علت آن نیز به دلیل عدم برگشت پول است، تصریح کرد: اما اعتقاد داریم کشاورز، دامدار و خرده پایی که وام دریافت می‌کنند به دنبال نپرداختن نیستند و معمولا تسهیلات خود را می‌پردازند.

تسهیلات با سود 17 درصدی گره از کار کشاورزان باز نمی‌کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه متاسفانه اعتبارها و تسهیلاتی که بانک‌ها با سود 17 درصد پرداخت می‌کنند کمکی به بخش کشاورزی نمی‌کنند، خاطرنشان کرد: درآمد کشاورزی در حدی نیست که 16 و یا 18 درصد آن را تحت عنوان سود تسهیلات و 6 درصد را به‌عنوان جریمه در اختیار بانک قرار دهد و این تسهیلات به منظور رفع نیاز در مواقع ضروری مورد استفاده قرار میگیرند.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: