کد خبر : ۲۷۷۶۵
تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان تاکید کرد:
جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان به مناسبت روز قدس بیانیه‌ای صادر کرد.
جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان به مناسبت روز قدس بیانیه‌ای صادر کرد.

به نام خدا

آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که به عنوان روز قدس نامگذاری شده؛ فرصتی برای بزرگداشت ارزش‌های رو به زوال رفته‌ای چون کرامت انسان، صلح، آزادی و استقلال است که در دنیای امروز به گهرهای نایابی بدل شده‌اند که جان‌های آزاده آن‌ها را فریاد می‌زنند.

روز قدس فرصتی تاریخی و با شکوه است که بار دیگر رنج و درد مردمی تحت ستم را مرور کرده و برای رهایی آن دست به دعا برداریم.

امروز نمی‌توان از آزادی سخن گفت اما مردم به اسارت درآمده فلسطین را نادیده گرفت. نمی‌توان از صلح جهانی دم برآورد و خشونت عریانی را که در حق مردم فلسطین می‌رود را مورد توجه قرار نداد.

مسلمانان و آزادگان ایران در شرایطی به استقبال روز قدس می‌روند که اقدام اخیر آمریکا در انتقال سفارت خود به بیت‌المقدس خشم مردم فلسطین و آزادی‌خواهان جهان را برانگیخته است. اقدام ضد حقوق‌بشری رژیم صهیونیستی در سرکوب اعتراضات و سکوت برخی کشورهای منطقه و مدعیان حقوق بشر نیز درد مضاعفی است که استانداردهای دوگانه برخی کشورها را در مقابل رویدادهای یک‌سان نشان می‌دهد.

در سایه همین استانداردهای دوگانه است که رژیم صهیونیستی که بنیادش بر غصب، اشغال، سرکوب و ترور نهاده شده است، کما فی السابق به جنایات خود علیه مردم فلسطین ادامه می‌دهد.

این روزها که روز بزرگ و ارزشمند «قدس» با سالروز ارتحال خمینی کبیر(ره) مصادف گشته است، بر همگان لازم است که با تأسی از آن مرد بزرگ با شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس، پیام همدلی و وحدت با همه مظلومان جهان علی‌الخصوص مردم فلسطین را به گوش دنیا برسانند، و بار دیگر روز قدس را که سمبل ستم‌ستیزی ملت‌های مسلمان و آزاده جهان است را ارج نهند.

جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان نیز ضمن دعوت از کلیه زنان و مردان آزاده استان کرمان به حضور در راهپیمائی روز قدس، بر لزوم پاسداشت این میراث بزرگ اسلامی و انسانی تاکید می‌کند.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها