کد خبر : ۲۷۷۷۶
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
نماینده مردم زرند و کوهبنان:
عضو کمیسیون انرژی مجلس، گفت: حداقل میانگین راندمان نیروگاه ها حدود ۳۸ درصد بوده که دولت باید راندمان را با تبدیل نیروگاه های بخار به سیکل ترکیبی افزایش دهد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس، گفت: حداقل میانگین راندمان نیروگاه ها حدود ۳۸ درصد بوده که دولت باید راندمان را با تبدیل نیروگاه های بخار به سیکل ترکیبی افزایش دهد.

حسین امیری خامکانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به پایین بودن راندمان نیروگاه های حرارتی، گفت: دولت در قانون برنامه ششم توسعه و قانون حمایت از صنعت برق مکلف شده که راندمان نیروگاه ها را با تبدیل نیروگاه های بخار به سیکل ترکیبی افزایش دهد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت باید هر چه سریعتر نیروگاه های بخار را به سیکل ترکیبی تبدیل کند، افزود:البته ظاهرا اقداماتی در این باره صورت گرفته؛ اما بحث اساسی این است که ایران در توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر از برنامه عقب بوده و براساس برنامه پیش نرفته است.

سازمان برنامه و بودجه و وزارت نیرو باید توافق کنند که 100 درصد عوارض حاصل از برق براساس قانون به توسعه برق تجدیدپذیر و روستایی اختصاص یابد و این عوارض نباید در بخش دیگری هزینه شود.

عوارض حاصل از فروش برق در سال 96 توسط سازمان برنامه و بودجه تخصیص داده نشد

وی ادامه داد: بخشی از عقب ماندگی،  برنامه ناشی از این است که عوارض حاصل از فروش برق که باید براساس قانون صرف توسعه برق تجدیدپذیر شود در سال 96 توسط سازمان برنامه و بودجه تخصیص داده نشد، در حالی که تضمین خرید برق بسیاری از سرمایه گذاران که در بحث تجدیدپذیر خورشیدی و برق قرارداد امضاء کرده بودند از محل همین عوارض برق بود.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عدم تخصیص عوارض برق وزارت نیرو را دچار مشکل کرده است، یادآور شد: سازمان برنامه و بودجه و وزارت نیرو باید توافق کنند که 100 درصد عوارض حاصل از برق براساس قانون به توسعه برق تجدیدپذیر و روستایی اختصاص یابد و این عوارض نباید در بخش دیگری هزینه شود.

در طول برنامه ششم توسعه باید 25 هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور افزوده شود

وی افزود:اگر این عوارض به توسعه نیروگاه ها اختصاص یابد توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر شتاب می گیرد؛ اما متاسفانه کشور در این زمینه از برنامه عقب است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه حداقل میانگین راندمان نیروگاه ها حدود 38 درصد بوده که رقمی پایین است، ادامه داد: برخی نیروگاه های کشور قدیمی بوده و نیروگاه های حرارتی راندمانشان پایین است، در حالی که تکنولوژی های این حوزه پیشرفت کرده و باید از تکنولوژی های جدید استفاده کرد تا راندمان این نیروگاه ها را بالا برد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت تبدیل نیروگاه های بخار به سیکل ترکیبی برای افزایش راندمان، تصریح کرد: دولت مکلف شده در طول برنامه ششم توسعه 25 هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور افزوده و راندمان نیروگاه ها را با تبدیل نیروگاه های بخار به سیکل ترکیبی افزایش دهد.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها