کد خبر : ۲۷۷۷۸
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
توسط شورای مشورتی جوانان شورای شهر کرمان صورت گرفت
به مناسبت روز جهانی محیط زیست شورای مشورتی جوانان شورای شهر با همکاری شهرداری در اقدامی نمادین زباله ها، پلاستیک ها و ضایعات غیر قابل تجزیه را از جنگل قائم پاکسازی کردند.
 

به مناسبت روز جهانی محیط زیست شورای مشورتی جوانان شورای شهر با همکاری شهرداری در اقدامی نمادین زباله ها، پلاستیک ها و ضایعات غیر قابل تجزیه را از جنگل قائم پاکسازی کردند. 

هدف از این حرکت نه به ریختن و رهاسازی زباله در طبیعت و توجه مردم  کرمان به تنها جنگل مصنوعی در این شهر اعلام شده است.

 مسئول کمیته محیط زیست شورای مشورتی جوانان با بیان این که  رهاسازی زباله در طبیعت همواره به عنوان یکی از معضلات زیست محیطی به جهت ایجاد آلودگی آب و خاک و برهم خوردن چهره طبیعت باید مورد توجه جدی باشد، گفت: در شهر کرمان این مساله به دلیل کمی مناطق سرسبز و جنگلی اهمیت بیشتری میابد.

سپیده شفیعی با تاکید بر این که شهر متعلق به همه شهروندان است و این عمل نمادین باید به عنوان یک فرهنگ همه روزه توسط همه مردم انجام گیرد افزود: صرفا نباید منتظر انجام کارها توسط اداره و نهاد خاصی باشیم. به همین علت این دغدغه و برنامه ريزي در جهت رفع آن از ابتدای ورود جوانان به شورا، از طرف اعضای شورا شهر بعنوان یکی از اولویت ها مطرح گردید.

شفیعی با اشاره به همکاری خوب شهرداری کرمان با این حرکت فرهنگی , اظهار داشت: خوشبختانه این برنامه هم از سوی اعضا شورای مشورتی و هم از سمت مردم  مورد استقبال قرار گرفت .

او خاطر نشان کرد: این مهم به صورت مداوم و در قالب چند طرح دیگر محیط زیستی گسترده با همکاری دیگر نهادها و سازمان در دستور کار شهرداری و شورای شهر می باشد. 

شایان ذکر است  (5 ژوئن) ؛ مصادف با روز جهانی محیط زیست، روزی است که از سوی سازمان ملل برای افزایش آگاهی مردم برای نگهداری محیط زیست و تحریک سیاستمداران به گرفتن تصمیماتی برای رویارویی با تخریب محیط زیست و گونه‌های زیستی‌جانوری انتخاب شده‌است. در ایران ۱۵ تا ۲۱ خرداد به عنوان هفته محیط زیست نامگذاری شده‌است

نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: