کد خبر : ۲۷۷۷۹
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
به رغم بحران کمبود آب
مقایسه نتایج حاصل از این طرح نشان می دهد در سال ١٣٩٦ تولید محصولات سیب، پرتقال و خرما نسبت به سال ١٣٩٥ به ترتیب ١٤.٤، ١٢.٥ و ١.٤ درصد افزایش و تولید محصول انگور در سال ١٣٩٦ نسبت به سال ١٣٩٥ حدود ٥ درصد کاهش یافته است.
بر اثر برودت هوا ۶۸۰۰ هکتار از باغات میوه شهرستان اهر در استان آذربایجان شرقی از سرمازدگی از بین رفتند.

بر اساس نتایج حاصل از طرح آمارگیری مرکز آمار ایران در سال ١٣٩٦، حدود ١.٧ میلیون بهره‌برداری دارای فعالیت باغداری در سطح کشور وجود داشته است.

به گزارش ایسنا، بر اساس طرح آمارگیری باغداری در تابستان سال ١٣٩٦ که با بیش از ١١٦ هزار نمونه در سطح کل کشور توسط مرکز آمار ایران اجرا شده است. مساحت اراضی باغ و قلمستان های کشور در سال ١٣٩٦، ١.٨٥ میلیون هکتار بوده است که ١.٣ میلیون هکتار آن به صورت کاشت ساده (تک محصولی) و ٥٥٩ هزار هکتار آن به صورت کاشت مخلوط (چند محصولی) بوده است.

بر این اساس در سال ١٣٩٦ تولید کل محصولات باغی حدود ١١.٦ میلیون تن بوده که نسبت به سال ١٣٩٥ معادل ٤.٨ درصد افزایش داشته است. بیش از ٦١ درصد تولیدات محصولات باغی کشور مربوط  به ٤ محصول سیب، انگور، پرتقال و خرما بوده است. در سال ١٣٩٦ تولید سیب، پرتقال، خرما و انگور به ترتیب ٢.٤، ١.٧٥، ١.٢ و ١.٧٦ میلیون تن بوده است.

مقایسه نتایج حاصل از این طرح نشان می دهد در سال ١٣٩٦ تولید محصولات سیب، پرتقال و خرما نسبت به سال ١٣٩٥ به ترتیب ١٤.٤،  ١٢.٥ و ١.٤ درصد افزایش و تولید محصول انگور در سال ١٣٩٦ نسبت به سال ١٣٩٥ حدود ٥ درصد کاهش یافته است.

نتایج حاصل از این آمارگیری نشان می‌دهد بیش از ٥٠ درصد باغ‌ و قلمستان‌های کشور به ترتیب در ١١ استان کشور شامل استان‌های کرمان، فارس، خراسان رضوی، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، مازندران، یزد، اصفهان، گیلان، سیستان و بلوچستان و قزوین واقع شده است.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: