کد خبر : ۲۷۷۹۴
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیرکل امورمالیاتی استان کرمان گفت:۱۲ تا ۲۱بنگاه اقتصادی کرمان ۶۰ درصد مالیات را پرداخت می کنند.
مدیرکل امورمالیاتی استان کرمان گفت:۱۲ تا ۲۱بنگاه اقتصادی کرمان ۶۰ درصد مالیات را پرداخت می کنند.

 به گزارش باشگاه خبرنگاران, محمدسلمانی مدیرکل امورمالیاتی استان کرمان در جمع خبرنگاران گفت: ۳۱خراد آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه های مالیاتی است و انتظارمی رود کلیه مودیان سه گانه نسبت به ارایه اظهارنامه به منظور استفاده ازتبصره ماده۱۰۰ اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه گروه اول مودیان درآمدهای بالای ۳۰میلیاردریال را شامل می شود افزود:گروه دوم درآمدهای ۱۰تا۳۰میلیارد ریال وگروه سوم زیر ۱۰میلیارد ریال راشامل می شود.

وی تصریح کرد: ۹۰درصدمودیان ما درگروه سوم قرارمی گیرند ودرصورت اقدام به موقع می توانند ازتبصره ماده ۱۰۰ومعافیت های مالیاتی استفاده کنند.

سلمانی با اشاره به اینکه اگرکسی طبق اظهارخود ازتبصره ماده ۱۰۰استفاده کند وبعدمستنداتی دال برعدم صحت آن ارایه شود فقط ملزم به پرداخت متمم مالیات است گفت: کلیه افرادی که ازمواد ۱۳۷یا۱۶۵ و۱۷۳قانون مالیات استفاده کرده اند باید نسبت به تعیین وضعیت جدید خود اقدام کنند تا ازمعافیت مالیاتی بهره ببرند.

وی تاکید کرد:ماده ۱۳۷برای افرادی است که ازکمک های پزشکی استفاده کرده اند ماده ۱۶۵مربوط به کسانی است ک کسب آنان دچاراتش سوزی شده که درخصوص این ماده ونحوه اطلاع رسانی صحیح آن آگاهی کافی بین مردم نیست.

سلمانی بیان کرد:ماده ۱۷۳مربوط به کسانی است که درامورمدرسه سازی ساخت مسجد ویا دانشگاه فعالیت می کنند که مشمول معافیت هامی شوند.

مدیرکل امورمالیاتی استان کرمان همچنین با اشاره به اینکه افرادی که معاف مالیاتی هستند نیاز به تسلیم اظهارنامه ندارندگفت:تکلیف این افراد این است که نسبت به تایید وقبول ماده ۱۰۰ اقدام کنند.

سلمانی گفت: همچنین برای تسلیم اظهارنامه فصلی مالیات بر ارزش افزوده بهاره اصناف نیز تا پایان تیرماه فرصت وجود دارد اظهارداشت: قراراست قانون مالیات برارزش افزوده درمجلس با اصلاحات جدید ارایه شود که من به نقل از رئیس کمیسیون اقتصادی اعلام می کنم تامهرماه قانون جدید مالیات برارزش افزوده مبنای کار قرارخواهدگرفت.

مدیرکل امورمالیاتی استان کرمان با اشاره اینکه سهمیه مالیاتی هراستان توسط سازمان مدیریت و  بودجه تعیین می شود اظهارداشت: برای سال ۹۷سهم مالیات استان ۲هزارو۵۰۰میلیاردتومان تعیین شده که ۲هزارو۳۰۰میلیارد تومان آن از مازاد وگمرک است.

سلمانی افزود: امسال نیزازاین میزان مالیات ۵۰۰میلیارد درحوزه گمرک اخذمی شود.

وی با انتقادازاینکه بعضی پزشکان ازکارت خوان ها به سبب عدم شفافیت مالی استفاده نمی کنند گفت: ازنظرقانونی نمی توانیم استفاده ازکارت خوان را برای این صنف اجباری کنیم اما در جلساتی که با نظام پزشکی داشتیم درخواست کردیم برای رفاه مردم کارت خوان درتمام مطب پزشکان قراردهند.

وی تاکید کرد:اداره مالیاتی استان نهایت تلاش خودرابرای جلوگیری ازتعطیلی واحدهای تولیدی بکارمی گیرد وبا افرادحقیقی وحقوقی نهایت همواری وتقسیط مالیاتی را لحاظ می کنیم.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار