کد خبر : ۲۷۸۱۹
تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
 مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با توجه به درپیش بودن عیدسعید فطر و وجوب زکات فطره، اولویت زکات فطره را با محرومین دانست و اظهار داشت: قرار بر این شده تا شورای زکات در استان، زکات را به صورت متحدالشکل جمع آوری کند.

به گزارش خبرگزاری شبستان، یحیی صادقی، مدیرکل کمیته امداد استان، امروز(۲۲ خرداد)در نشست خبری با توجه به درپیش بودن عیدسعید فطر و وجوب زکات فطره، اولویت زکات فطره را با محرومین دانست و اظهار داشت: قرار بر این شده تا شورای زکات در استان، زکات را به صورت متحدالشکل جمع آوری کند.
 
وی به مردم اطمینان داد زکات فطره در محل خود هزینه خواهد شد و همچنین زکات جمع آوری شده از هر شهر برای محرومین همان شهر و ادامه داد: هزار و ۸۱۱ پایگاه برای این امر در روز عید سعید فطر مستقر می شود و مبلغ زکات فطره به ازای هر یک نفر ۸ هزار تومان، کفاره غیرعمد برای هر روز ۲ هزار و ۵۰۰ و کفاره عمد برای هر روز ۱۵۰ هزار تومان است.
 
صادقی همچنین از جمع آوری ۲ میلیارد و ۳۱۲ میلیون تومان زکات فطره در سال گذشته خبر داد و گفت: ۹۲ هزار خانواده تحت حمایت کمیته امداد در سطح استان وجود دارد که مبلغ جمع آوری شده برای آنان هزینه می شود.
 
وی اعلام کرد: افراد می توانند با شماره گیری ستاره ۸۸۷۷ ستاره ۰۳۴ ستاره ۵ ستاره ۵ مربع و یا از طریق شماره حساب ۲۲۰۳۱۳۶۱۰۵ بانک تجارت مرکزی کرمان و یا شماره کارت ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۰۰۶۴۸۷۹ به صورت مستقیم نسبت به پرداخت زکات فطره اقدام کنند.
 
این مسئول در بخش دوم سخنانش از جمع آوری  ۱۳۲میلیارد و ۹۲ میلیون و ۶۲۷ هزار و ۱۶۱ ریال صدقات در سال گذشته خبر داد و هزینه کرد آن را مربوط به تأمین جهیزیه، کمک به خرید مسکن، آموزش، مشاوره تخصصی به مددجویان، کمک های موردی اشتغال و... دانست و گفت: همه سرفصل ها در این باره را مشخص کردیم‌ حتی اردوهای تربیتی نیز در این سرفصل ها دیده شده است.
 
وی وام های ضروری را یکی دیگر از سرفصل های هزینه کرد صدقات عنوان کرد و با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۹ هزار و ۸۶۸ وام با هزینه ۴۱ میلیارد تومان پرداخت شده که البته از سرفصل های مختلف است.

مدیرکل کمیته امداد امام استان کرمان بیان داشت: سال گذشته ۱۹ و نیم میلیون تومان و امسال بیش از ۲۵ میلیون تومان برای کمک به مردم مظلوم غزه جمع آوری شد.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: