کد خبر : ۲۷۸۲۱
تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
فرماندار رودبار جنوب کرمان با اشاره به مشکل پیش‌آمده درباره «هندوانه کشاورزان جازموریان» گفت: کشاورزان عمده و کسانی که بذر‌های بهتری استفاده کرده بودند توانستند هندوانه خود را به فروش برسانند و مقدار کمی از هندوانه‎‌هایی که کیفیت مناسبی نداشتند روی زمین ماند.
 فرماندار رودبار جنوب کرمان با اشاره به مشکل پیش‌آمده درباره «هندوانه کشاورزان جازموریان» گفت: کشاورزان عمده و کسانی که بذر‌های بهتری استفاده کرده بودند توانستند هندوانه خود را به فروش برسانند و مقدار کمی از هندوانه‎‌هایی که کیفیت مناسبی نداشتند روی زمین ماند.

ابوذر عطاپور‌وزیری در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به مشکل پیش‌آمده درباره «هندوانه کشاورزان جازموریان کرمان» گفت:۹۰ درصد امرار معاش مردم شهرستان رودبار جنوب از کشاورزی تامین می‌شود و عمدتا هم صیفی جات در این شهرستان کشت می‌شود.

وی ادامه داد: امسال هم به‌خاطر معضل گرما، هندوانه شهرستان رودبارجنوب زودتر از موعد مقرر خود به بار نشست به‌همین دلیل وقتی به بازار عرضه شد که بازار با هندوانه استان‌های همجوار کرمان اشباع شده بود.

فرماندار رودبارجنوب تاکید کرد: البته کشاورزان عمده و کسانی که بذر‌های بهتری استفاده کرده بودند با این وضعیت بازار توانستند هندوانه خود را به فروش برسانند. البته مقدار کمی از هندوانه‎‌هایی که  کیفیت مناسبی نداشتند روی زمین ماندند. محصولات هندوانه در حد خیلی جزئی به فروش نرسید.

فرماندار رودبارجنوب تاکید کرد: اردیبهشت ماه امسال، وقتی  محصول گوجه شهرستان رودبار جنوب وارد بازار شد، قیمتش خیلی پایین بود که بلافاصله با جلساتی که تشکیل شد، سازمان تعاون روستایی گوجه کشاورزان را خرید و تعادلی در بازار ایجاد شد. مشکل ما بیشتر در فروش محصول گوجه بود و در بخش هندوانه مشکلی نداشتیم . هندوانه با کیفیت وارد بازار شد و به قیمت مناسبی هم به فروش رسید.

عطاپور وزیری خاطر نشان کرد: کارخانه‌های رب گوجه هم فعال شدند و پول کشاورزان هم که سازمان تعاون روستایی از آنها خریداری کرده بود همین دیروز به صورت کامل پرداخت شد.

وی عنوان کرد: در فرمانداری با همکاری سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان در حال تنظیم سند جامع کشاورزی برای شهرستان رودبار جنوب هستیم که تا یک ماه آینده آماده می‌شود. همزمان هم درحال شناسایی چاه‌های آب، سابقه کشاورزی محصولات و کشاورزان عمده هستیم. 
 
عطاپور وزیری اظهار داشت: وقتی طرح جامع کشاورزی رودبار جنوب آماده شود، توافقنامه ای را با کشاورزان امضا می‌کنیم تا محصولی کشت شود که هم از لحاظ آبی صرفه جویی داشته باشد و هم از نظر فروش، بازار مصرف خوبی داشته باشد.

فرماندار رودبار جنوب افزود: در شهرستان رودبار جنوب ۵ هزار هکتار کشت حنا داریم که این محصول دارای  کیفیت بهترین در دنیاست. برنامه داریم با این برنامه جامع، کشاورزان را به سمت کشت‌های کم آب و جایگزین مانند گندم،دانه‌های روغنی و استراتژیک سوق دهیم تا کشاورزان  هم توانمند شوند.
نویسنده:
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ریسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
0
0
این سند کشاورزی را که سه سال قبل با جلد زرنگار مدیر سازمان در تلویزیون نشان می داد ولی تازه دارید تنظیمش می کنید . حتما در حال چاپ دوباره است .
نام:
ایمیل:
* نظر: