کد خبر : ۲۷۸۸۵
تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سردبیر هفته نامه استقامت
لطیف کار تاکید کرد: قصدم این نیست که دولت یارانه مطبوعات را اضافه کند بلکه نظرم بر این است پرداخت یارانه به مطبوعات رقابت مطبوعاتی را بر هم می زند و به رسانه های ضعیف فرصت می دهد در صحنه بمانند.
سردبیر هفته نامه استقامت گفت: دامنه بحث در زمینه مشکلات مطبوعات بسیار وسیع است لذا اعتقاد دارم اگر چه رسانه های مکتوب تحت فشار قرار دارند و بخشی از نفوذشان در سالهای اخیر به دلیل توسعه فضای مجازی کاسته شده اما در ایران هنوز زود است که بگوییم عمر رسانه های مکتوب به پایان رسیده است. 

محمد لطیف کار اظهار داشت: احساس می شود اتفاقی که برای رسانه های مکتوب با روند موجود رخ می دهد ورای توسعه فضای مجازی است و به دلیل یک نوع بی سیاستی و بی تدبیری رخ داده است. 

وی گفت: رسانه های مکتوب نه تنها در کرمان بلکه در دیگر نقاط با روند موجود خیلی به سرعت رو به نابودی می روند. 

این فعال رسانه ای تاکید کرد: رئیس جمهوری اخیرا در جمع اصحاب رسانه مطالبی را فرمودند که بسیار اهمیت دارد. 
وی ادامه داد: دکتر روحانی از رسانه های بی نام و نشان نام برد که یکی از بزرگترین چالش های جامعه امروز ما همین رسانه ها است. 

لطیف کار تاکید کرد: من از دولت انتقاد دارم چرا نظارتی بر رسانه های بی نام و نشان نمی شود؟ آیا رسانه های شناسنامه دار باید آنها را کنترل کنند؟ 
وی تصریح کرد: زمانی که رسانه های بی نام و نشان زیاد می شود دولت نمی تواند از رسانه های شناسنامه دار توقع داشته باشد که مرجع افکار عمومی باشند. 

به گفته لطیف کار، رسانه هایی که راهی برای توسعه کار خود ندارند و توانایی اداره روزمره خود را ندارند نمی توانند این مساله خطیر را به انجام برسانند. 
وی ادامه داد: اگر روی همین مورد رسانه های بی نام و نشان کار شود می تواند در بخش گره گشایی از مطبوعات تاثیرگذار باشد. 

مدیر مسئول هفته نامه فردای کرمان به وجود رسانه های بدون مجوز در فضای مجازی با مخاطبان زیاد اشاره کرد و گفت: این رسانه ها بدون هیچ کنترلی آزادی عمل دارند و هرگز پاسخگوی اقدامات خود نیستند در حالی که رسانه های دیگر این شرایط را ندارند. 

وی تصریح کرد: اگر دسترسی به اطلاعات برای رسانه ها بیشتر شود رسانه ها برای مخاطبان جذاب تر می شود. 
وی تصریح کرد: مسئولان نباید تصور کنند فقط برای گزارش عملکرد به رسانه ها مراجعه کنند و اگر این سیاست ها اصلاح شود رسانه ها مخاطب پیدا می کنند و رسانه بی مخاطب راهی جز تعطیلی ندارند. 

لطیف کار تاکید کرد: قصدم این نیست که دولت یارانه مطبوعات را اضافه کند بلکه نظرم بر این است پرداخت یارانه به مطبوعات رقابت مطبوعاتی را بر هم می زند و به رسانه های ضعیف فرصت می دهد در صحنه بمانند. 

وی تصریح کرد: دولت باید در جاهای دیگر برای رسانه ها هزینه کند و در بخش هایی مانند اینترنت فضای مجازی و سایر مسائل کمک کننده رسانه ها باشد. 
منبع: ایرنا
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: