کد خبر : ۲۷۹۵۶
تاریخ انتشار : ۰۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان

رئیس بهزیستی استان تهران گفت: ممکن است به صورت پنهانی و غیررسمی کودک‌فروشی وجود داشته باشد و این موضوع دور از ذهن نیست، اما به صورت رسمی و مستند گزارشی به بهزیستی و اورژانس اجتماعی نشده است.

 داریوش بیات‌نژاد در حاشیه دیدار سفیر کشور سوئد با رؤسای سازمان بهزیستی در مرکز جامع مشاوره گفت: در رابطه با گزارش‌هایی که مبنی بر فروش کودک به صورت غیرقانونی مطرح شده باید بگویم این عمل مجرمانه است، هر چندبه بهزیستی استان تهران تاکنون گزارشی در این رابطه ارسال نشده است. 

وی ادامه داد: مصداقی از وجود کودک‌فروشی به ما گزارش نشده اما در صورتی که گزارش شود، برحسب حساسیت موضوع، در اولین فرصت به آن رسیدگی می‌شود و موضوع را پیگیری می‌کنیم. 

بیات گفت: به دلیل اینکه این عمل مجرمانه است، قطعا ورود اولیه از طریق مقامات قضایی و انتظامی خواهد بود و ما تمام آزار و اذیت‌هایی که برای خانواده و موارد کودک‌آزاری وجود داشته و با خط اورژانس اجتماعی 123تماس گرفته شده را پیگیری جدی می‌کنیم. 

رئیس بهزیستی استان تهران در پاسخ به سؤال دیگر فارس مبنی بر فروش نوزاد در بیمارستان‌ها و عدم گزارش‌دهی به اورژانس اجتماعی، گفت: ممکن است غیررسمی حرف‌هایی باشد، اما از نهاد رسمی تاکنون اعلام نشده و به 123 گزارش نشده است، اگر باشد ما ورود می‌کنیم، اما تاکنون بحث خرید و فروش کودک به صورت مصداقی و مستند نبوده است. 

وی افزود: اگز در بیمارستان‌ها وجود داشته باشد، وزارت بهداشت باید پاسخ دهد، اما اعتقاد ما این است عملی مجرمانه و خلاف است، بنابراین ممکن است به صورت پنهانی وجود داشته باشد و دور از ذهن نیست، اما چنانچه گزارش شود، در کوتاه‌مدت به آن رسیدگی می‌کنیم. 
منبع: فارس
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: